Úspešná česko-slovenská hra pre virtuálnu realitu sa poprvýkrát objavila na trhu len v minulom roku, no už za krátky čas si získala milióny fanúšikov. Teraz sa tvorcovia tohto fenoménu dočkali jedného z najväčších úspechov, aké si mohli priať. Tvorcovia Beat Saber pritom dlhodobo spolupracovali s Oculus Studio, ktoré spadá pod Facebook. Práve tento gigant teraz herné štúdio Beat Games odkúpil, informuje CzechCrunch.

Beat Saber je jedinečnou kombináciou VR prostredia a hudobných skladieb, ktorý si obľúbili milióny hráčov po celom svete. Táto hra sa dokonca stala aj najobľúbenejším titulom v rámci kategórie pre virtuálnu realitu a zožala mnoho úspechov. Do vývoja tejto virtuálnej novinky sa pustili dvaja Slováci, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár. Hudobný podklad má na starosti skladateľ Jaroslav Beck.

Beat Games už patrí Facebooku

Úspech nenechal na seba dlho čakať a tvorcovia hry už krátko po jej predstavení počítali tržby v miliónoch. Beat Saber sa tak stal celosvetovým fenoménom pre VR. Štúdio stojace za týmto titulom pritom spolupracovalo počas uplynulých 19 mesiacov aj s Oculus Studios, ktoré patrí Facebooku. Podľa najnovších správ však Facebook teraz toto štúdio odkúpil a bude tak spadať pod jeho štúdio Oculus. Presná cena tejto akvizície nie je známa, no podľa CzechCrunch sa môže jednať o sumu vo výške niekoľkých miliárd českých korún.

Celé odkúpenie štúdia Facebookom malo trvať mesiace, no proces bol nakoniec úspešne dokončený, o čom informuje Oculus Studios aj na svojom webe. Tvorcovia Beat Saber si tak na svoje konto pripísali jeden z historicky najväčších úspechov za poslednú dobu v rámci Česka a Slovenska. Štúdio Beat Games však bude fungovať nezávisle. Naďalej bude pracovať na vývoji a vylepšeniach pre platformu Oculus, ale aj ďalšie VR okuliare ako HTC Vive a Steam.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom