Je tomu len zopár dní, kedy sa konala doposiaľ najväčšia a najpompéznejšia konferencia Apple. Všetko na nej bolo dokonale pripravené a kalifornský výrobca nenechal doslova nič na náhodu. Predsa len sa však na pódiu v divadle Steva Jobsa prihodilo niečo neočakávané, čo teraz rieši celý svet.

Ak si už nejakú tú konferenciu amerického ovocinára videl, tak iste vieš, že má všetko naplánované od prvej, až do poslednej sekundy. Za tieto profesionálne prezentácie vďačíme samotnému Stevovi Jobsovi, ktorého perfekcionizmus sa prejavil aj v tomto smere. Keby však Steve na vlastné oči videl chybu, ktorá sa prihodila počas najnovšej konferencie, zrejme by nebol veľmi šťastný. Počas toho, ako sa Craig Federighi snažil na iPhone X predviesť pokrokové Face ID totiž táto technológia očividne zlyhala.

Na maličkostiach záleží

Toto zlyhanie krátko po ukončení konferencie začal riešiť celý internet a kvôli takémuto pre niekoho bezvýznamného zaváhaniu dokonca klesla cena akcií Apple. Krátko na to, ako sa incident s Face ID začal riešiť na internete však americký gigant vydal oficiálne stanovisko, ktorým informácie o zlyhaní dementuje. Podľa neho totiž táto technológia zareagovala presne tak, ako zareagovať mala.

Viacero ľudí počas prezentácie držalo tento konkrétny iPhone v ruke, pričom si neuvedomili, že sa technológia Face ID snaží rozpoznať ich tvár. Potom, ako Face ID niekoľkokrát pri pokuse o rozpoznanie tváre zlyhalo, keďže systém zistil, že telefón nedrží v ruke Craig, ale niekto iný, urobila táto technológia presne to, čo urobiť mala. Vyžiadala si teda zadanie číselného kódu.

Kde je teda pravda?

Nenechaj si ujsť
Prečo nehodlám vyhodiť 1199 € za iPhone X?

Inými slovami sa nám tak Apple snaží naznačiť, že nešlo o žiadnu chybu, ale práve naopak, o zabezpečovací prvok. Pravdou je, že Touch ID vyžiadalo potvrdenie číselnou kombináciou až po piatich neúspešných pokusoch o odomknutie, no Face ID tak učiní už po dvoch. Vzhľadom k tomuto faktu teda dáva vyššie uvedené vysvetlenie zmysel. Viacerí vášniví konšpirátori sa však nemôžu zbaviť myšlienky, že sa pred nami Apple snaží niečo skryť.

Naznačuje tomu gesto, ktoré Craig ihneď po zlyhaní tejto technológie rozpoznávania tváre vykonal. Okrem toho, že jeden iPhone vymenil za druhý si totiž rukou nenápadne pretrel tvár. Áno, mohlo sa jednať o dôsledok nervozity z takéhoto zaváhania, no čo ak je v tom niečo viac? Odpoveď na túto otázku sa zrejme dozvieme až niekedy v novembri, kedy má iPhone X zavítať k prvým šťastným majiteľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom