Nemecký Mercedes už svetu ukázal, že to s elektromobilmi myslí skutočne vážne. Dôkazom bolo doteraz viacero nových batériových modelov, vrátane špičkovej limuzíny EQS, ktorá zbúrala všetky predsudky ohromným dojazdom. Teraz však automobilka láka na ešte pokročilejší stroj, ktorý dojazdom na elektrinu prekonáva aj to najlepšie z vlastných radov, informoval Electrek.

Mercedes sa už pred časom zaviazal, že so spaľovákmi definitívne skončí. Už o pár rokov tak z výrobnej linky prestanú schádzať vozidlá so spaľovacími agregátmi, ktoré vo flotilovej ponuke značky nahradia čisté elektromobily. Hoci už teraz má automobilka podporovateľom elektromobility čo ponúknuť, čoskoro presedlá na svoju novú „víziu“, ktorá má prekonať všetky limity.

Mercedes poodhalil víziu svojho najefektívnejšieho elektromobilu

Na svojom oficiálnom účte na Twitteri totižto Mercedes láka na extrémne efektívny elektromobil, ktorý sa údajne bude pýšiť dojazdom vyše 1000 km na jedno nabitie. Nemá ísť pritom len o prestrelené papierové číslo. Hoci vieme, že papier znesie veľa, tu nás výrobca ubezpečuje, že takýto dojazd budú môcť vodiči dosiahnuť v reálnych podmienkach a reálnej premávke.

Koncept, či vízia označená ako VISION EQXX však z dojazdu skresala zopár stovák kilometrov. Ešte vlani totižto Mercedes naznačoval, že toto najefektívnejšie elektrické auto z jeho dielne má ponúknuť dojazd 1200 km, teraz však hodnotu poupravil.

Mercedes-Benz v súčasnosti vyvíja Vision EQXX, elektromobil so skutočným dojazdom viac ako 1 000 kilometrov, zameraný na jednociferný údaj pre kWh na 100 kilometrov pri bežnej jazde po diaľnici,“ uviedla automobilka k novej „vízii“.

Okrem nádejných správ, že sa na trh dostane takto efektívny elektromobil s ohromným dojazdom však Mercedes zaujal oko fanúšika aj zverejnenou fotografiou nového elektromobilu. Ten si podľa prvotného pohľadu osvojí elegantne zaoblené tvary karosérie a futuristickú prednú masku s prepojenými svetlometmi a výduchmi na kapote, teda skôr prednom kufri.

Daimler

Inžinieri automobilky chcú potom čerpať technologické inovácie tohto konceptu z novej vízie a uplatniť ich pri navrhovaní a vývoji ďalších elektromobilov značky, ktoré prenesú takéto futuristické prvky, spolu s ohromným dojazdom, aj priamo na cesty.

NEPREHLIADNI
Ikonické „Géčko“ ako elektromobil? Mercedes pripravuje šok pre automobilovú verejnosť

Už v roku 2025 by sme sa pritom mali dočkať 3 nových platforiem pre elektrické modely značky a niekoľkých nových vozidiel. Je preto pravdepodobné, že práve modely, ktoré uvidíme už o pár rokov, budú využívať technológie a inovácie predstavené v novom koncepte Vision EQXX.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú