banner-nubia-z11
V posledných mesiacoch sa s explóziami batérií smartfónov akoby vrece roztrhlo a celá situácia nie a nie skončiť. Tentokrát má na svedomí výbuch ďalšia minuloročná vlajková loď od Samsungu, model Galaxy S6, ktorý takmer zranil 6-mesačného chlapca. 

Prípad sa odohral v Anglicku na Štedrý večer. Majiteľka smartfónu, Victoria Leeds, začula výbuch v izbe svojho domu, a tak sa rýchlo išla pozrieť, čo sa vlastne stalo. Keď prišla do izby, uvidela sršiace plamene vychádzajúce z jej Samsungu Galaxy S6, ktorý bol pripojený k nabíjacemu adaptéru. Podľa jej tvrdení to vyzeralo ako ohňostroj. Šťastnou náhodou však bolo to, že sa v izbe nikto nenachádzal. Niekoľko minút pred výbuchom totiž spal v postieľke vedľa smartfónu len 6-mesačný chlapček, ktorého matka preniesla tesne pred výbuchom na gauč a odišla do sprchy.

Samsung Galaxy S6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-s6-zhorelzdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Batérie pre budúcoročné Samsungy bude možno dodávať LG

Malý chlapec sa akoby zázrakom vyhol zraneniam, pretože iskry a plameň poškodili aj postieľku, v ktorej tesne pred incidentom spal. Všetko tak mohlo dopadnúť oveľa horšie, no našťastie sa nikomu nič nestalo a najviac zničený ostal len samotný smartfón. Manžel Victorie po výbuchu okamžite odpojil S6-ku od adaptéra. Poškodená majiteľka už informovala aj výrobcu, ktorý jej sľúbil nový kus, no po týždni čakania sa stále neobjavila žiadna kompenzácia. Samsung ale tvrdí, že s modelom Galaxy S6 nie sú žiadne problémy, čo prehlásila aj vo svojom oficiálnom vyjadrení:

„Spoločnosť si stojí za bezpečnosťou a kvalitou miliónov kusov modelu Galaxy S6, ktoré sú na trhu dostupné. Pokiaľ nevyšetríme celý incident, nemôžeme zistiť presnú príčinu chyby, ktorá výbuch zapríčinila. Po incidente Samsung kontaktoval poškodenú majiteľku za účelom odovzdania zničeného smartfónu a prešetrenia celého prípadu. Komunikujeme s pani Seedovou a informujeme ju o ďalších postupoch. Bezpečnosť zákazníkov je pre nás na prvom mieste a sme ochotní spolupracovať s každým zákazníkom, ktorý má podobnú negatívnu skúsenosť, aby sme všetko prešetrili.“

galaxy-s6zdroj fotografie: PhoneArena

Prípady s horiacimi smartfónmi zrejme ani zďaleka neskončili. Pred pár mesiacmi skončila kauza s horiacimi modelmi Galaxy Note 7 zrušením svetového predaja, no k tomu sa postupne pridávali aj horiace Galaxy S6-ky. Jedna z nich explodovala dokonca aj na palube lietadla a ďalší známy prípad s podobným koncom sa odohral ešte v lete tohto roka.

iphone-6s-explozia-3zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Minuloročný iPhone 6S vybuchol po tom, čo ho majiteľ vytiahol z nabíjačky

Explóziám batérií sa nevyhýbajú ani iní výrobcovia, ako napríklad Apple. Jeho minuloročný model iPhone 6S explodoval po tom, čo bol odpojený z nabíjaceho adaptéra. Prípadov je však oveľa viac a všetci majitelia dúfajú, že sa ich zariadenia nikdy nevznietia. Situácia stále neutícha, a preto je otázne, ako sa s týmito prípadmi výrobcovia vysporiadajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom