banner-redmi-note2
Od predstavenia najnovšieho smartfónu spoločnosti Xiaomi, Redmi Note 3, ubehli sotva 2 týždne, no my už máme možnosť si tohto krásavca ohmatať vlastnými rukami. Xiaomi Redmi Note 3 spôsobil vo svete smartfónov obrovský rozruch, čomu sa niet ani čudovať. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vďaka nášmu partnerskému e-shopu iBuygou.com máme možnosť ako prvý portál na Slovensku najnovší Xiaomi Redmi Note 3 otestovať a priniesť vám tak plnohodnotnú slovenskú recenziu. Počas testovania sa nás môžete pýtať otázky ohľadom tohto veľmi očakávaného smartfónu, ktoré sa budeme snažiť zodpovedať v našej recenzii.

DSC_0265
Xiaomi Redmi Note 3 priniesol do „rodiny“ Xiaomi smartfónov dve úplné novinky. Celokovové telo a snímač odtlačkov prstov, z ktorého máme zatiaľ výborné dojmy. Zo smartfónu strednej triedy tak Xiaomi spravilo prémiové zariadenie, ktoré tak aj naozaj pôsobí. Prednú stranu tvorí 5,5″ FullHD IPS displej, pod ktorým nájdeme trojicu kapacitných podsvietených tlačidiel. Nad displejom potom nájdeme 5 MPx prednú kameru.

DSC_0285
„Pod kapotou“ Xiaomi Redmi Note 3 nájdeme známy MediaTek Helio X10 procesor s ôsmimi jadrami a taktom 2,0 GHz. V redakcii máme verziu s 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou, pričom Xiaomi ponúka aj lacnejšiu verziu s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom. Novinka beží na Androide 5.0.2 s nadstavbou MIUI 7, ktorá zatiaľ nie je preložená do slovenského ani českého jazyka a neobsahuje Google aplikácie, ktoré je potrebné nainštalovať manuálne.

DSC_0232
Zadná kovová strana obsahuje okrem rýchleho snímača odtlačkov prstov aj šošovku 13 MPx Samsung fotoaparátu, ktorému spoločnosť robí duálny LED blesk. Nižšie tiež nájdeme hlavný reproduktor. Túto výbavu napája batéria s kapacitou až 4000 mAh, čo vyzerá na veľmi slušnú kapacitu, no reálnu výdrž uvidíme až časom. Xiaomi Redmi Note 3 si môžete zakúpiť v e-shope iBuygou.com za cenu 181 €. 32 GB verzia môže byť vaša už za 214 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP