Číňania sú nezastaviteľní a do Európy prinášajú jeden elektromobil za druhým. Už teraz sa dá na vybraných európskych trhoch predobjednať luxusný čínsky elektromobil MG Marvel R, informoval portál Electrive.

Čínske automobilky sa európskych velikánov rozhodne neboja a v posledných mesiacoch do Európy prinášajú svoje najlepšie elektromobily. Ak by si čakal, že čínske elektrické autá budú tým európskym konkurovať najmä cenou, si na omyle.

Prekvapí cenou

Tieto vlajkové lode častokrát stoja ešte viac, než elektrické novinky z koncernu Volkswagen či Stellantis. Výnimkou nie je ani automobilka MG, ktorá do Európy priniesla model Marvel R – športové a komfortné elektrické SUV s podareným dizajnom, no o niečo horšími technickými parametrami.

MG

Už dávnejšie automobilka informovala o tom, že plánuje vstup na európsky trh a ich model Marvel R sa bude v Európe predávať za sumu od 40 000 € do 50 000 €. Presná cena stále známa nie je, no suma okolo 45 000 € je vzhľadom na parametre reálna.

NEPERHLIADNI
Posledné formality vybavené a predaj začína. Revolučné čínske elektromobily oficiálne vstupujú do EÚ

MG Marvel R je k dispozícii v dvoch výkonnostných konfiguráciách. Verzia 4×4 s troma elektromotormi poskytne výkon 212 kW (284 koní), dojazd 370 km podľa WLTP a potom tu bude verzia s pohonom zadných kolies, dvoma elektromotormi o výkone 132 kW (177 koní) a dojazdom 402 km podľa WLTP. Výkonnejší model zrýchli z 0 na 100 km/h už za 4,9 sekundy.

Obe verzie sú vybavené 70 kWh batériou, ktorá sa dá nabíjať 11 kW AC nabíjačkou a zrejme 100 kW DC nabíjaním. Výkon DC nabíjania automobilka nezverejnila, no uviedla údaj, že z 5 % na 80 % kapacity sa auto nabije za 43 minút.

MG

Vozidlo navyše dokáže slúžiť aj ako externý zdroj energie, čiže dokáže napájať bežné elektrické prístroje. Verzia zo zadným pohonom disponuje dodatočným úložným priestorom pod prednou kapotou, ktorý má objem 150 litrov.

Zadnú kufor je v oboch verziách rovnaký, má 357 litrov, no po sklopení sedačiek výrazne narastie, a to až na 1 396 litrov. Moderný dizajn exteriéru, ktorý zo zadnej časti náramne pripomína dizajnový podpis elektromobilov z rodiny EQ od Mercedesu, dopĺňa aj moderný interiér s obrovskou 19,4″ obrazovkou infotainmentu. Pred vodičom sa nachádza 12,3″ virtuálny kokpit.

MG

Systém okrem navigácie s informáciami o doprave dokáže napríklad vyhľadať voľné parkovacie miesto, zobraziť predpoveď počasia či prehrať hudbu skrz Amazon Prime Music. Okrem klasického dotyku sa dá infotainment ovládať cez aplikáciu alebo pomocou hlasu.

MG Marvel R disponuje až 14 inteligentnými asistentami jazdy. Nechýba už dnes pomerne bežný asistent udržiavania v jazdnom pruhu, či menej bežný asistent, ktorý sleduje pozornosť a bdelosť vodiča. Predobjednávky na MG Marvel R sú už spustené a prvé kusy by mali zákazníkom doraziť na jeseň v tomto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom