Elektrifikácia do moto-segmentu nepreniká tak rýchlo ako do toho automobilového, no aj výrobcovia motoriek z času na čas predstavia plnohodnotný elektrický motocykel. Alrendo Motorcycles ukázala produkčnú verziu motorky TS Bravo, ktorá sa dostane aj k nám do Európy, o téme informuje portál Electrek.

Srdcom modelu TS Bravo je elektromotor s výkonom 11 kW (15 koní). To je samozrejme pre plnohodnotnú motorku málo, no kvapalinou chladený elektromotor má „boost“, kedy zo seba dokáže na obmedzený čas dostať výkon až 58 kW (77 koní). Vďaka nižšiemu výkonu je tak elektromotor úspornejší a pri pokojnej jazde sa dá na motorke robiť vynikajúca spotreba.

Výrobca na webe uvádza, že batériu s kapacitou 16,6 kWh (14,3 kWh využiteľných) dokážeš nabiť už za 3,7 hodiny vďaka vstavanej 3,8 kW AC nabíjačke. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 135 km/h.

Nadštandardný dojazd na jedno nabitie

Aby si si vedel lepšie predstaviť, koľko zvládne táto 249 kg elektrická motorka prejsť na jedno nabitie, výrobca uviedol nasledovné hodnoty. Pri rýchlosti 50 km/h prejde TS Bravo na jedno nabitie až 419 km.

Alrendo

Rýchlosťou 80 km/h zvládne prejsť 250 km a diaľničným tempom 120 km/h prejde elektrická novinka od Alrendo Motorcycles 150 km na jedno nabitie. Motorka pôsobí športovým dojmom, no rozhodne nejde o žiaden okruhový špeciál. Skôr je to stroj na poobedné nedeľné výjazdy po okolí domova. S výškou sedla 800 mm je vhodná aj pre nižších jazdcov či ženy.

Zo sedla sa môže jazdec pozerať na 7″ farebnú obrazovku, na ktorej si navyše môže prispôsobiť jej vzhľad. No a aká je cena? Alrendo TS Bravo sa v Európe začína predávať už za 9995 €, čo je za novú motorku veľmi prijateľná suma.

NEPREHLIADNI
Ide prekonať svetový rekord. Najrýchlejšia motorka na svete je elektrická a vyzerá ako z budúcnosti

Stále tu však platí to, čo pri elektrických autách – klasická motorka so spaľovákom z rovnakej kategórie je podstatne lacnejšia, než tá elektrická. Porovnať si ju môžeme napríklad s veľmi populárnym modelom Yamaha MT-07, ktorej cena štartuje na 6500 €.

Aj pri elektrickej motorke však platí, že jazdíš podstatne lacnejšie a tiež odpadajú servisné úkony spojené so spaľovacím motorom. Mazaniu reťaze sa ale nevyhneš ani pri elektrickej motorke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom