Essential Phone je ešte stále horúcou novinkou, ktorú pre nás pripravil sám Andy Rubin. Ten nám ukázal krásny, takmer bezrámikový smartfón s titánovou šasi, výkonným hardvérom a prídavnými modulmi. No ku každému smartfónu patrí neodmysliteľne aj softvér.

Vždy keď uzrie svetlo sveta nový smartfón, takmer všetka pozornosť sa upiera na dizajn smartfónu a jeho hardvérové špecifikácie. No neodmysliteľnou súčasťou každého smartfónu je aj jeho softvér. Dalo by sa povedať „duša smartfónu“. Len nedávno bol predstavený počin, ktorý mal pod palcom Andy Rubin. Ten nám predstavil hardvérovo nadupaný Essential Phone, ktorý navyše po stránke dizajnu vyzerá úžasne. No o jeho softvérovej stránke sa doteraz veľa nevedelo.


Zdroj fotografie: Essential 

Nie je žiadnym tajomstvom, že Essential Phone bude poháňaný Androidom 7 Nougat, čo sa dalo očakávať, keďže Andy Rubin je notoricky známy ako „otec Androidu“. No čo každého nadšenca Androidu a smartfónov zaujíma najviac, je podpora samotného softvéru zo strany výrobcu. Tá sa zo strany Essential začína javiť veľmi sľubne. Spoločnosť cez sociálnu sieť Twitter zverejnila, že ich cieľom je vydávanie mesačných bezpečnostných aktualizácií podobne, ako to robí Google so svojimi Nexus a Pixel smartfónmi.


Spoločnosť sa však zatiaľ nevyjadrila k vydávaniu hlavných aktualizácií softvéru. Vzhľadom na to, že spoločnosť je založená a vedená Andym Rubinom, dá sa očakávať, že Essential Phone bude mať podporu hlavných aktualizácií minimálne dva roky po uvedení na trh, čo je vlastne súčasná politika hlavných dodávateľov Android smartfónov. Ak tieto prísľuby od strany Essential nezostanú len nenaplneným príspevkom na sociálnej sieti, Essential Phone si u nás pripíše na konto ďalšie veľké plus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom