Pre pravých a zarytých fanúšikov Androidu bol 30. máj veľkým dňom. Andy Rubin, často považovaný za otca Androidu, predstavil svetu svoj ambiciózny projekt pod názvom Essential. Čo ho však robí takým výnimočným?

Odpoveď znie – dizajn. Essential Phone sa pýši konštrukciou vyrobenou z titánu, ktorý nahradil často používaný hliník a k tomu pridal keramické sklo na zadnom paneli. To všetko v spojení s bezrámikovým QuadHD displejom tvorí jeden z najkrajších smartfónov tohto roka. A aby nenamietali aj priaznivci výkonu, Andy Rubin zabalil do svojho smartfónu aj jeden z najvýkonnejších procesorov, Snapdragon 835, spolu so 4 GB operačnou pamäťou, 128 GB interným úložiskom a grafickým akcelerátorom Adreno 540. To však nie je všetko. Essential sa môže popýšiť aj inovatívnym magnetickým pinom pre prídavné komponenty.


Zdroj fotografie : Essential

Tá najvýraznejšia odlišnosť od ostatných výrobcov je však práve titánová šasi. A práve preto dizajnový manažér spoločnosti Jason Keats tvrdí, že Essential nie je pre každého.

„Siahli sme po technológiách a výrobných procesoch, ktoré nie sú určené na výrobu 50 miliónov kusov.“

To znamená, že veľké spoločnosti ako Apple či Samsung sú nútené siahnuť po iných materiáloch a výrobných procesoch, ktoré sú schopné vyprodukovať viac ako 50 miliónov zariadení každý štvrťrok. Essential má však výhodu v tom, že je vo svete smartfónov nový a nepotrebuje preto predať 50 miliónov smartfónov za štvrťrok. To mu dáva možnosť použiť technológie a výrobné procesy, ktoré sú schopné vyprodukovať smartfóny v menšom merítku. Veľké spoločnosti ako Apple a Samsung boli kvôli svojej popularite a veľkému množstvu predaných kusov svojich smartfónov nútené zamietnuť takýto dizajn.


Zdroj fotografie : Essential

Nenechaj si ujsť
Stvoriteľ Androidu predstavil Essential: Bezrámikový smartfón nabitý úžasnými technológiami

Jason Keats dodáva, že šasi Essential Phone je vyrobené z titánu, ktorý je odolným materiálom a je extrémne ťažké ho spracovať. „Doslova sme precestovali svet, aby sme našli niekoho, kto dokáže spracovať titán iným spôsobom“, povedal Keats. Nakoniec sa spoločnosti Essential podarilo nájsť mladého nemeckého výrobcu, ktorý používal proces injekčného odlievania titánu. Preto inžinieri Essential hrdo tvrdia, že uspeli tam, kde to Apple nedokázal. Ten sa snažil vytvoriť svoj nový iPhone z titánu, no jednoducho nemohol. Essential bude preto tak trochu exkluzívnym smartfónom a keď uvažuješ o jeho kúpe, určite sa poponáhľaj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú