Keď bol v auguste minulého roku predstavený prvý Essential Phone od Andyho Rubina, spôsobil na poli smartfónov menšiu revolúciu. Bol to totiž práve tento smartfón, ktorý ako prvý prišiel s výrezom na displeji a spustil tým nový trend, ktorý sa dnes objavuje takmer u každého z výrobcov.

Prvý smartfón spoluzakladateľa spoločnosti Google sa však nestretol s veľkým úspechom. Predalo sa len približne 150 000 kusov, no sprevádzalo ich množstvo problémov a nenaplnených sľubov. Aj keď sa ich niekoľko podarilo opraviť softvérovými aktualizáciami. Preto nie je prekvapením, že sa spoločnosť rozhodla zrušiť vývoj druhej generácie, informuje Bloomberg.

Zvažuje sa aj predaj celej spoločnosti

Podľa správy bol vývoj druhého Essential Phone zrušený a inžinieri sa momentálne sústredia na vývoj inteligentného domáceho produktu, ktorý by sa mal na trh dostať v priebehu budúceho roka. Pravdepodobne pôjde o konkurenta pre Amazon Echo, o ktorom spoločnosť Essential informovala ešte v minulom roku.

Je tu tiež reálna možnosť odpredaja celej spoločnosti, vrátane patentov, hardvéru, pripravovaných projektov a v najlepšom prípade spoločne so všetkými zamestnancami. Táto alternatíva má byť úplne poslednou možnosťou, ak sa nepodarí spoločnosti získať viac investorov.

Nenechaj si ujsť!
Essential Phone je sklamaním. Predaj zariadenia sprevádzajú problémy a nástupcu sa zrejme nedočkáme

Zatiaľ sa spoločnosť sústredí aj naďalej na vývoji viacerých produktov, ktoré majú byť podľa nej väčšími hitmi, než vydanie smartfónu. Aj to bol jeden z dôvodom, prečo k jeho zrušeniu nakoniec došlo. Zameranie je viac orientované na zariadenia do domácnosti.

Koniec koncov to nemusí byť zlá stratégia. Trh so smartfónmi je preplnený a uspieť na ňom je veľmi ťažké. Naopak zariadenia IoT a rôzne doplnky inteligentnej domácnosti sú teraz v kurze a čím väčšia konkurencia v tomto odvetví bude, tým to bude lepšie pre nás zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom