Epic Games Store vo svojej dobrosrdečnosti pokračuje aj naďalej a ponúka časovo ohraničenú príležitosť, počas ktorej si budeme môcť do našich knižníc uchmatnúť dva ďalšie zaujímavé tituly.

Aj keď nejde o tak zvučné mená ako nedávna rozdávačka Kingdom Come: Deliverance, možnosť rozšíriť svoju digitálnu knižnicu zdarma nie je v žiadnom prípade na škodu. Epic ti do 12. marca ponúka zdarma real-time stratégiu a minimalistickú 2D plošinovku.

Z nášho pohľadu menej zaujímavou voľbou je práve druhá spomínaná hra GoNNER. V samotnej podstate hry ide o roguelike 2D plošinovku, zasadenú do náhodne generovaných levelov, kde hlavným poslaním autorov bolo znepríjemniť hráčovi prechod úrovňami presne tak, ako to je zakorenené už v samotnej definícii žánru roguelike.

V jednoduchosti povedané, hrateľnosť hry GoNNER je svižná, umierať budeš často a tvojou úlohou je učiť sa každým opakovaním vzorec správania sa nepriateľov.

Druhý titul pristupuje k hrateľnosti diametrálne odlišne ako hra spomínaná vyššie. Offworld Trading Company je real-timová stratégia zameraná najmä na budovanie sci-fi impéria.

Najväčším ťahákom hry je manažovanie ekonomických zdrojov pri osídľovaní Marsu, a to v takej miere, aby si nakoniec ty ako hráč dosiahol čo najväčší podiel oblasti.

Okrem potrebných zdrojov si budeš musieť dávať pozor aj na iných hráčov, ktorí môžu všetky tvoje statky vykúpiť alebo naopak ty prevezmeš kontrolu nad ich podielom.

Hry zdarma môžeš stiahnuť prostredníctvom stránky alebo dedikovaného launchera a už ti navždy ostanú zaradené v digitálnej knižnici. Ako spomíname vyššie, máš na to čas to 12. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom