Rodina elektrických vozidiel Tesly sa v posledných rokoch rozrástla o nové modely, ktoré majú byť ďalším prostriedkom ako z ciest vytlačiť spaľovacie motory. Popri luxusných elektromobiloch spoločnosť ukázala aj lacnejší kúsok, elektrický kamión a superšportiak, ku ktorým má pribudnúť aj futuristický elektrický pick-up. Plány o vývoji prezradil Musk ešte pred rokom a podľa jeho posledných slov bude Model Y úchvatný, aj keď si ho zrejme veľa zákazníkov nekúpi.

Americká Tesla sa len prednedávnom dostala z finančných ťažkostí, keď po dlhej dobe vykázala zisky a zbavila sa problémov s výrobou lacnejšieho Modelu 3. Očakávania Elona Muska od tejto firmy sú však obrovské a jeho nadšenie má reprezentovať aj pripravovaný pick-up s označením Model Y, ktorý sa bude niesť v štýle „cyber-punk“. Aj keď sa o tejto chystanej novinke toho zatiaľ veľa nevie, CEO Tesly ju už stihol ospevovať v rozhovore pre portál Recode.

Muskov splnený sen

Táto elektrická novinka má vlastne splniť jeho sny a ešte v auguste Musk prezradil, že Model Y je spomedzi všetkých áut Tesly jeho najväčším favoritom. Projekt, ktorý je stále vo fáze vývoja, ho nadchol natoľko, aby pri rozhovore o ňom používal len samé superlatívy. Doteraz sme o Modeli Y počuli zopár málo informácií a už podľa nich pôjde o pick-up s nevídanými vlastnosťami.

Nenechaj si ujsť
Tesla konečne zaradila do svojej ponuky lacnú verziu nového Modelu 3

Osobne som týmto pick-upom nadšený. Je to niečo, na čo som čakal dlhý čas. Ak sa bude páčiť len malému počtu ľudí, myslím, že v budúcnosti vyrobíme konvenčnejší pick-up. Tento je však tým, ktorý ma nesmierne nadchol. Bude mať veľa titánu.“ – vyjadril sa Elon Musk v rozhovore pre Recode.

Záujem zákazníkov ho nezaujíma

Aj keď nechcel výkonný riaditeľ Tesly o tejto pripravovanej elektrickej novinke prezradiť viac detailov, povedal len, že bude ako futuristický „cyber-punk“. Vízia Elona Muska sa však nakoniec nemusí zhodovať s predstavami zákazníkov, no to ho príliš nezaujíma.

Vlastne neviem či si ľudia tento pick-up kúpia alebo nie, ale ani ma to nezaujíma. Myslím však, že sa starám, veď viete. Chceme dostať benzínové a naftové pick-upy z cesty.“ – dodal Musk v rozhovore.

Zobraziť celú galériu (0)
Google + / Electrek

Svoje nadšenie tento vizionár vyjadril aj pri téme elektrického superšportu, ktorý sa prvýkrát ukázal pri premiére Tesly Semi. Nový Roadster má byť zhmotnením toho najrýchlejšieho auta v každom smere. Podľa Muskových slov bude mať „najrýchlejšiu akceleráciu, najvyššiu maximálnu rýchlosť a najlepšie riadenie“. Napriek odvážnym slovám a nadšeniu ostáva stále otázne, kedy spoločnosť vyrukuje s hotovým pick-upom a elektrickým Roadsterom, aby nimi uchvátila zákazníkov. Všetko tak môže byť záležitosťou niekoľkých mesiacov, alebo tiež rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom