Aktuálna finančná situácia Tesle znova nepraje a za posledné obdobie vykázala stámiliónové straty, čo potrebuje urýchlene napraviť. Významné rozhodnutia však teraz učiní nový finančný riaditeľ, Zach Kirkhorn, ktorý preskúma všetky výdavky spoločnosti. O vážnej situácii informovala Tesla aj zamestnancov, ktorí sa musia pripraviť na „tvrdé“ zmeny, aby sa firma dostala z finančných ťažkostí.

Prvý kvartál tohto roka uzavrela Tesla s 2,2 miliardami dolárov na účte, avšak stratila vyše 700 miliónov, kvôli čomu teraz musí spraviť zásadné zmeny, informuje The Verge. Nový finančný riaditeľ, ktorý prednedávnom prevzal miesto po bývalom predchodcovi, sa rozhodol preskúmať každý aj ten najmenší výdavok firmy, ktorý odíde z jej účtu.

Tesla sa po najúspešnejšom období v histórii opäť topí v stratách

Zistiť všetky náklady je pritom nesmierne dôležité pre finančné zdravie spoločnosti, ktoré nie je momentálne opäť najlepšie. Tieto vážne správy zdieľal v emaily zamestnancom aj Elon Musk a kópiu správy získal aj portál Electrek. Spoločnosť teraz zvýšila svoj kapitál na 2,7 miliardy dolárov, aby zostala ešte chvíľu nad vodou. Tesla sa však pokúšala o zníženie nákladov už v minulosti, kedy prepustila mnoho zamestnancov.

Nenechaj si ujsť
Zbrusu nová Tesla Model Y po prvýkrát na verejnosti. Odfotili ju na nabíjacej stanici

Je to veľa peňazí, ale v skutočnosti máme pri spotrebe z 1. kvartálu asi len 10 mesiacov, aby sme z toho vyšli bez strát! Je to ťažké, ale je to jediný spôsob, ako sa Tesla môže stať finančne stabilná a uspieť v našom cieli pomáhať zabezpečiť, aby bol svet environmentálne udržateľný,“ napísal zamestnancom v emaily Elon Musk.

K zlepšeniu finančnej situácie pritom môžu pomôcť aj malé zmeny vo výrobnom procese či spôsobe balenia výrobkov. Pokiaľ teda ide o peniaze, Tesla stále nie je za vodou a čelí finančnej kríze, ktorú zrejme len tak skoro nezažehná.

Zobraziť celú galériu (0)
Steve Jurvetson / Flickr

Žiaľ, nepomohol jej ani rok 2018, ktorý bol vďaka predajom Modelu 3 najúspešnejším obdobím v histórii spoločnosti a priniesol jej viac peňazí ako kedykoľvek predtým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom