SUV nového crossoveru spozorovaný prvýkrát v premávke. Odfotili ho na nabíjacej stanici Chargepoint v severnej Kalifornii.

V marci spoločnosť Tesla predstavila Model Y, nový elektrické SUV založené na platforme Modelu 3. Na ich podujatí v Los Angeles si účastníci mohli vyskúšať testovaciu jazdu. Vozidlo bolo rovnako odstavené v centrále firmy v meste Palo Alto, aby mali zamestnanci možnosť vidieť novinku na vlastné oči.

Teraz bol nový počin Tesly po prvýkrát spozorovaný na ceste, a to konkrétne na nabíjacej stanici Chargepoint len kúsok od San Jose, kde mohla Tesla využiť ich 150 kW rýchlonabíjaciu stanicu.

Spoločnosť Chargepoint tiež zverejnila aj fotku ďalšieho auta Tesly, ktoré Model Y doprevádzalo, konkrétne modifikovaný Model S s pripevnenou kamerou, ktorý Tesla využívala pri filmovaní podujatia Tesla Corsa na testovacej dráhe Buttonwillow. To pravdepodobne znamená, že automobilka natáčala nové propagačné video s prototypom Modelu Y, píše portál Electrek.

Keď Tesla predstavila Model Y začiatkom roka, automobilka uviedla, že sa jeho cena začne už na 39 000 amerických dolároch a bude mať dojazd až 480 km. Odvtedy však spoločnosť cenovú ponuku zmenila a najnižšia verzia Modelu Y začína s cenou na úrovni 48 000 dolárov. Prvé dodávky novinky majú začať na jeseň budúceho roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom