Spoločnosť The Boring Company pred časom predstavila „hračku“ pre dospelých v podobe plameňometu, z ktorého vyrobila len limitované množstvo kusov. Ešte pred vývojom tohto zariadenia mal však jeden z inžinierov Elona Muska navštíviť firmu Roberta Escobara, ktorý tvrdí, že mu CEO Tesly ukradol tento nápad, informuje The Next Web. Brat Pabla Escobara obvinil Muska z krádeže a tvrdí, že plameňomet „Not a Flamethrower“ bol jeho myšlienkou a ako kompenzáciu požaduje akcie Tesly.

Brat jedného z najväčších drogových kráľov všetkých čias nedávno predstavil vlastný plameňomet, ktorý sa v mnohom podobá na ten od The Boring Company. Elon Musk, CEO spoločnosti, priniesol takéto zariadenie na trh v obmedzenom počte 20 000 kusov, pričom dnes sú už všetky vypredané. Pokiaľ si teda niekto nestihol jeden uchmatnúť, teraz má možnosť kúpiť si podobnú verziu od Roberta Escobara a navyše za polovičnú cenu 250 dolárov.

Elon Musk má otvorený spor s bratom Pabla Escobara

Práve plameňomet od The Boring Company sa teraz stal tŕňom v oku staršieho brata Pabla Escobara. Ten totiž tvrdí, že v lete 2017 sa v jeho firme zastavil na priateľskú návštevu inžinier zo spoločnosti Elona Muska, informuje TMZ. Práve počas tejto návštevy mali spolu prediskutovať aj vývoj takéhoto plameňometu, no neskôr sa debata neposunula ďalej. Roberto však ostal zaskočený po tom, keď The Boring Company predstavila vlastný plameňomet „Not a Flamethrower“.

Nenechaj si ujsť
Ruskí vedci si uťahujú z Elona Muska. Do vesmíru vypustili hračkárske autíčko

V tej chvíli zvažoval brat nebohého narkobaróna legálne možnosti ako vyriešiť tento spor. Hoci niektoré štáty túto „hračku“ zakázali, spoločnosť Elona Muska si prilepšila pekných pár miliónov dolárov. Za to, že CEO Tesly, SpaceX a The Boring Company údajne ukradol tento nápad, požaduje Roberto Escobar ako odškodné akcie Tesly v hodnote 100 miliónov dolárov.

Dokonca vo vyjadrení naznačil, že by mohol prevziať aj Elonove miesto v spoločnosti. Podľa Escobara je Musk vinný, čo sa snaží poprieť, no ako prezradil, oni to určite vyriešia.

Elon, obaja vieme, že si ma okradol a som ochotný to uzavrieť za 100 miliónov dolárov. Akcie Tesly sú OK, ale aj hotovosť. Ja vyhrám súd a ty prídeš o viac ako 100 miliónov dolárov. Možno pomocou súdov zo seba spravím nového riaditeľa Tesly?

Pamätaj, v 1980 si bol len malý chlapec, zatiaľ čo ja som riadil svet. Teraz si zarobil pár miliárd, možno 20 miliárd, čo je obnos, ktorý ja zarobím za 2 dobré týždne priateľu. Poďme to vyriešiť ako gentlemani. Prepíš akcie Tesly na Escobar Inc.,“ vyjadril sa otvorene Roberto Escobar, informuje The Next Web.

Odvážne slová Escobara svedčia o tom, že to zrejme myslí naozaj vážne. Pokiaľ niekto z vás videl aj seriál Narcos, ktorý v prvých dvoch sériách rozpráva o živote Pabla Escobara, ostáva len veriť, že jeho starší brat nemá podobnú náturu. V takom prípade by sa mohla pre Elona táto situácia zmeniť na skutočne vážny problém. Dúfajme, že Roberto, ktorý si za hodinový meeting pýta 101 000 dolárov, neurobí žiadne unáhlené kroky. Predsa len, získať Teslu za údajnú krádež nápadu s plameňometom je trochu prehnaná predstava.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP