Pred malou chvíľou si sa mohol dočítať o tom, aké má Elon Musk problémy a že posledný rok bol preňho najťažším. Len pár hodín po tom, ako bol tento rozhovor zverejnený na The New York Times vyšiel ďalší, ktorý je oveľa príjemnejší a optimistickejší.

Rozhovor bol zverejnený na Youtube kanále MKBHD, čo je jeden z najkvalitnejších kanálov ohľadom technológií. Prebiehal 15. augusta, čo bolo niečo vyše týždňa po tom, čo Elon Musk zverejnil na sociálnej sieti Twitter kontroverzný status. V ňom sa písalo o tom, že chce, aby Tesla bola súkromnou spoločnosťou a dokonca už má zabezpečené aj financovanie. Tým sa spustil celý spád udalosti. Dokonca sa to dostalo až do takého štádia, že ho žalovalo viacero investorov a začalo sa aj federálne vyšetrovanie.

Rôzne zaujímavosti a plány do budúcna

Rozhovor nie je určený pre analytikov či novinárom, ale priamo fanúšikom. Dozvieš sa v ňom rôzne zaujímavosti priamo z továrne či to, že Musk dúfa, že sa im podarí do troch rokov ponúknuť automobil ktorého cena by bola približne 25 000 dolárov. Aj keď už Model 3 mal byť masovým autom, jeho cena 35 00 prichádza spolu s výrazne oklieštenou výbavou, čo môže mnohých odradiť.

Prečítaj si tiež
Elon Musk v rozhovore priznal, že tento rok je preňho najťažším v celej kariére

Dôvodom je hlavne snaha predávať čo najdrahšie autá, nakoľko automobilka potrebuje zarobiť čo najviac, aby sa vôbec udržala a mohla ďalej fungovať. V rozhovore tiež Elon Musk vyjadril túžbu v to, aby dokázali vyrábať dve autá v rovnakú dobu.

Celý rozhovor sa nesie v príjemnom duchu a aj keď Elon Musk pôsobí vcelku nervózne a roztržito, stále si ponecháva dobrú náladu. Nezaobišlo sa to ani bez menších vtipov. Reč je hlavne o budúcich plánov spoločnosti a o tom, ako by sa dalo vytvoriť lacnejšie vozidlo. Čoskoro by malo na kanále pribudnúť ďalšie zaujímavé video, ktoré prinesie pohľad priamo do továrne, kde sa automobily Tesla vyrábajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom