Do odpálenia veľkolepej rakety Falcon Heavy, najväčšej, akú v SpaceX doteraz vyrobili, ostáva už len zopár hodín. CEO SpaceX, Elon Musk, ktorý dodrží slovo a Teslu Roadster pošle k Marsu, teraz odhalil priebeh letu vesmírom na videu.

Keď Elon Musk postupne odhaľoval pokroky vo výstavbe mohutnej rakety Falcon Heavy, všetci netrpezlivo čakali na jej dokončenie. Potom však oznámil, že okrem tejto novej rakety chce poslať do vesmíru na cestu k Marsu prvú generáciu Tesly Roadster. Odvážne tvrdenia mu ale mnohí neverili, no on sa opäť raz nenechal ovplyvniť a tento elektromobil je už aktuálne naložený na palube rakety.

Tesla Roadster poletí do vesmíru už o pár hodín

V najnovšom animovanom videu môžeme vidieť celý priebeh cesty, od odpálenia, až po let Tesly Roadster k Marsu. Po vynesení tohto vzácneho nákladu sa všetky tri stupne rakety Falcon Heavy vrátia naspäť na Zem. SpaceX ich bude chcieť týmto spôsobom opätovne využiť pri ďalšej ceste do vesmíru, podobne ako predchádzajúce rakety Falcon 9.

Zobraziť celú galériu (0)
Elon Musk/Instagram

Nenechaj si ujsť
Falcon Heavy je na štartovacej rampe! SpaceX zverejnil nádherné zábery

Doteraz sa špekulovalo, či bude Tesla Roadster pri svojej ceste obalená nejakým ochranným materiálom. Posledné video ale prezrádza, že Elon Musk sa ju rozhodol vesmíru ukázať v plnej kráse a na miesto vodiča pridá tiež špeciálny vesmírny skafander. Navyše mala z rádia tohto Roadsteru hrať známa pesnička od Davida Bowieho. Zdá sa však, že „Space Oddity“ vystrieda song „Life on Mars?“. V každom prípade sa zvuk vo vákuu nešíri. Do začiatku veľkolepej, premiérovej cesty rakety Falcon Heavy so špeciálnym nákladom ostáva už len zopár hodín.

Úspešným vypustením rakety a opätovným návratom všetkých jej stupňov SpaceX ukáže, že dokáže so svojím obrovským strojom doletieť do hlbšieho vesmíru a vrátiť sa späť. Týmto krokom tak priláka ešte viac zákazníkov. Stále však existujú šance, že sa môže všetko pokaziť, no veríme, že sa tak nestane. Raketa Falcon Heavy bude mať svoj premiérový let už dnes o 19:30 nášho času a túto významnú cestu si rozhodne nesmieš nechať ujsť ani ty. Celý priebeh budeme môcť sledovať aj v živom vysielaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom