Elon Musk v nedeľu v noci zavesil na svoj Twitter správu, že letenka na Mars bude v budúcnosti stáť menej ako luxusnejšia svadba. Dovoliť by si teda mohol takúto cestu bežný človek z každej ekonomicky vyspelejšej krajiny.

„Čo stojí lístok na Mars, thousand million dollars…“, spieva známa slovenská kapela Horkýže Slíže vo svojej pesničke. CEO spoločnosti SpaceX, Elon Musk, má však rozhodne iný názor. Ten totižto odhaduje, že jedného dňa by cena letenky na Mars mala byť nižšia ako 450 000 € a dokonca by mohla atakovať aj hranicu 90 000 €, čo je u nás cena menšieho rodinného domu mimo hlavného mesta.

Práve takáto nízka cena letenky by mala ľudí „presvedčiť“ o tom, aby tu na Zemi predali svoj majetok a šli žiť do budúcej kolónie na červenej planéte.

Mnohí ľudia však tejto informácii neveria a sú skeptickí. Veď posledná misia NASA, ktorá vyslala na Mars svoj rover, stála vesmírnu spoločnosť zhruba 2.2 miliardy eur. A to NASA nemusela počítať s pravidelnými dodávkami jedla zo Zeme na Mars, na ktoré by boli kolónie bezprostredne odkázané.

Každopádne, vízia je to pekná a pri Elonovi človek nikdy nevie, čo je len prázdny výstrel do vetra a čo sa naozaj môže stať realitou. No ak by skutočne stál lístok na Mars do 100 000 €, vedel by si tu všetko zanechať a odletieť niekoľko miliónov kilometrov ďaleko?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom