Americká Tesla si pre zákazníkov pripravuje ďalší elektrický skvost, o ktorom informoval aj CEO spoločnosti na predstavení Tesly Roadster a nákladiaka Tesla Semi. Ďalší z radu elektromobilov ale nebude žiaden rodinný model. Elon Musk prezradil, že elektrický pick-up spoločnosti bude vyzerať ako zo sci-fi filmu a ponúkne vlastnosti, ktorými predčí aj ostrieľanú konkurenciu.

Zatiaľ čo sa v mnohých médiách hovorí najmä o pripravovanom elektrickom kamióne Tesla Semi, americký výrobca elektromobilov má v rukáve ďalšie eso, ktoré je doteraz zahalené rúškom tajomstva. Verejnosť toho o elektrickom pick-upe spoločnosti veľa nevie. Nové detaily však teraz prezradil výkonný riaditeľ Tesly pri rozhovore v podcaste Ride the Lightning a podľa všetkého sa máme skutočne na čo tešiť.

Pick-up, aký svet ešte nevidel

Elektrický pick-up totiž nebude podľa Muska iba ďalším obyčajným úžitkovým autom s platformou, ktorú vodiči poznajú dlhé desaťročia. Najnovšie informácie priamo z jeho úst totiž prezrádzajú, že táto zatiaľ nepredstavená novinka ponúkne unikátny futuristický dizajn, ktorý načrtol aj jeden zo zverejnených konceptov pri predstavení Modelu Y. Dizajnová stránka tohto „pracanta“ tak nebude pre každého, informoval Electrek.

Navyše, takýto kus techniky sa má predávať za dostupnú cenu, ktorá by podľa Elona Muska nemala prekročiť v základe hranicu 50 000 dolárov. Pravdaže, k dispozícii budú aj drahšie varianty, no najlacnejšou možnosťou má byť práve pick-up za takúto cenu. CEO Tesly tiež prezradil, že by bol rád, ak by sa táto suma dostala ešte nižšie na úroveň približne 49 000 dolárov. K tomu sa pridá dlhý dojazd na jedno nabitie, kedy by mal elektrický pick-up prejsť zhruba 640 až 800 km.

Zobraziť celú galériu (0)
Google + / Electrek

Nenechaj si ujsť
Elektrický nákladiak Tesla Semi naplno testujú. Takto niesol ťažký náklad na diaľnici

Pohon bude zabezpečovať dvojica elektromotorov, ktorá prenesie silu na všetky 4 kolesá. Sila tohto modelu ma byť tak veľká, že podľa Muska zvládne bez problémov utiahnuť náklad o hmotnosti až 136 ton. Mnohí by si mysleli, že v tomto vyjadrení v jednom zo svojich statusov vtipkoval, no zrejme pôjde o skutočnosť, ktorou Tesla ohromí konkurenciu. Elektrický pick-up dá podľa doterajších informácií „na frak“ aj tak známemu konkurentovi, akým je Ford F150, čo potvrdil aj Elon Musk.

Športovejší ako Porsche 911

Cieľom má byť vytvorenie elektrického pick-upu, ktorý by bol lepší ako väčšina tých dnešných a zároveň by bol lepším „športiakom“ ako Porsche 911, informoval portál Teslarati. Či sú však tieto odvážne tvrdenia riaditeľa Tesly pravdivé ukáže až čas. Ostáva tak len dúfať, že CEO spoločnosti svoje prekvapivé odhalenia dodrží a jeho firma skutočne prinesie na trh niečo, čo môže zmeniť ďalší segment v automobilovom priemysle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom