Nielen Tesle sa v poslednom čase darí. Svoju štipku slávy si čoraz viac začína ukrajovať aj ďalší veľký program Elona Muska – SpaceX. Na sociálnych sieťach tentoraz Elon nabáda fanúšikov na odhalenie noviniek vo svojom vesmírnom programe.

Elon na júlovej konferencii o výskume a vývoji povedal, že poskytne aktualizáciu plánov programu SpaceX. Jeho cieľom je cestovanie na Mars a dosiahnutie toho, aby sa človek stal medziplanetárnym druhom. Podľa vlastných slov prednesených na konferencii by nadchádzajúca konferencia v Austrálii mohla byť dobrou príležitosťou na oznámenie aktuálnych noviniek v súvislosti s misiou na Mars. Keďže Elon Musk je známy tým, že rád zverejňuje novinky na sociálnych sieťach, jeho fanúšikovia netrpezlivo čakali, čo a kedy poodhalí.

Čakanie netrvalo dlho a práve v tejto súvislosti zverejnil Elon na svojom Instagrame nové video. To odhaľuje simuláciu toho, ako bude fungovať medziplanetárna vesmírna loď a rakety programu SpaceX. Taktiež v popise videa poznamenal, že v piatok popoludní na medzinárodnom astronautickom kongrese IAC v Austrálii budú predstavené ich nové verzie. Nové odhalenie nezabudol zahaliť rúškom tajomstva, nakoľko poznamenal, že niektoré aspekty nového dizajnu a jeho aplikácií budú neočakávané. Nezostáva nám nič iné len čakať, čo si pre nás Elon tentoraz pripravil.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú