CEO Tesly, spoločnosti SpaceX a jeden z najväčších inovátorov dnešných dní, Elon Musk, už dávnejšie odhalil svoje plány, ako redukovať dopravné zápchy vo veľkomestách. Jeho cieľom je vystavať sieť podzemných tunelov, ktoré sa postarajú o prepravu áut. Do tohto projektu Musk zapojil aj svoju najnovšiu spoločnosť The Boring Company, ktorá už začala s výstavbou prvého tunela. 

Elon Musk sa so svojou novou spoločnosťou zameria na výstavbu siete tunelov pod známym Los Angeles, ktoré budú viesť do troch ďalších miest. Vodiči sa vďaka týmto tunelom jednoducho a rýchlo budú môcť dostať do Sherman Oaks, Culiver City či mesta Santa Monica. Do tunela sa budú jednotlivé autá spúšťať pomocou špeciálneho výťahu a na ich prepravu poslúžia elektrické „sánky“.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk nám ukázal, ako spojí ľudský mozog s umelou inteligenciou. Genialita tohto vizionára pokračuje!

Tie budú schopné vyvinúť rýchlosť rýchlosť viac ako 200 km/h, vďaka čomu budú pasažieri cestovať omnoho kratšie. Úrady mesta Los Angeles zatiaľ neprezradili, či spoločnosť The Boring Company skutočne získala povolenie na výstavbu týchto tunelov. Tá už ale začala s výstavbou prvého testovacieho tunela pod pozemkom spoločnosti SpaceX. Na vŕtanie tunela využíva spoločnosť stroj nazvaný „Gardot“.

Tento stroj však bude vo finálnej fáze omnoho dlhší ako na snímke. Tomu, že to Elon Musk myslí s budovaním podzemných tunelov vážne, nasvedčujú aj ďalšie videá. Tie odhaľujú priestory v tuneli či obrovskú vŕtaciu hlavu, ktorá slúži na jeho razenie.

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Elon Musk má so spoločnosťou The Boring Company skutočne veľké plány a jeho vizionárska myšlienka prepravy pomocou tunelov tak môže byť čoskoro realitou. Aj keď je tento projekt ešte len v začiatkoch, tak už teraz vykonal Musk obrovský kus skvelej práce, za čo mu patrí veľký obdiv. Chvíľu však potrvá, kým sa túto sieť tunelov podarí vybudovať. Tie ale potom výrazne odľahčia preplnené mestá od veľkého množstva áut.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú