Smrť šéfa spoločnosti, Geralda Cottena, ktorý bol jediným človekom s prístupom k takzvanej „studenej peňaženke“, na ktorej bolo uložených takmer 126 miliónov eur, priniesla pre trh s kryptomenami výraznú ranu pod pás.

Používatelia kanadskej burzy tak zažívajú krušné chvíle. Predsa len, niektorí z nich sa nemôžu dostať k veľkej väčšine svojich finančných prostriedkov. Spoločnosť QuadrigaCX, ktorá má celý tento prípad na krku, už podala žiadosť o ochranu pred veriteľmi a celú situáciu sa snaží čo najskôr vyriešiť. Gerald Cotten bol totižto jediným človekom, ktorý vedel heslo do studenej peňaženky, na ktorej bolo uložených takmer 100 miliónov eur v kryptomenách a 26 miliónov eur v mene kanadských dolárov.

Takzvaná studená peňaženka je fyzické zariadenie, ktoré je úplne odpojené od internetu, a tak je stopercentne chránené pred útokmi hackerov. V podstate sa jedná o to najbezpečnejšie miesto, kde môžu byť akékoľvek kryptomeny uložené. Samozrejme, pokiaľ zomrie jediná osoba, ktoré vie do tohoto zariadenia heslo, nastáva obrovský problém. Aj samotní používatelia tejto burzy sú skeptickí a skôr si myslia, že svoje finančné prostriedky už nikdy neuvidia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom