banner-elephone-p9000
V poslednom mesiaci roka odhalil MediaTek nový high-end procesor Helio X27. Medzi prvých majiteľov s novým čipsetom bude patriť aj chystaný Elephone S8, ktorý okrem iného ponúkne aj bezrámikový displej.

Procesor Helio X27 prinesie ešte vyšší výkon aj po grafickej stránke, ktorý bude mať na svedomí akcelerátor Mali-T880 MP4. Jeho pracovná frekvencia sa zastavila na hodnote 875 MHz, čím dokáže rozbehať aj tie najnáročnejše hry. S novým procesorom prichádza aj podpora pre duálny fotoaparát, v ktorom budú zahrnuté dva senzory, jeden farebný a jeden monochromatický bez RGB filtra. Druhý menovaný vytvorí svetlejšie snímky a v spojení s farbami prvého snímača tak celkovo poskytne duálny fotoaparát kvalitnejšie fotografie aj v zhoršených svetelných podmienkach.

mediatek-heliozdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Elephone S8 s bezrámikovým displejom a duálnym fotoaparátom bude poháňať výkonný MediaTek Helio X27

Pre zlepšenie hĺbky ostrosti bude k dispozícií špeciálny 3D engine a znížiť sa má aj šum fotografií, pričom sa zvýši ich ostrosť a skráti čas vytvorenia. Helio X27 prinesie tiež nové rozdelenie výpočtov pre jednotlivé jadrá, kde budú málo náročné úlohy pridelené jednému zoskupeniu jadier, zatiaľ čo náročnejšie výpočty bude zvládať skupina silnejších jadier. Tento systém prinesie efektívnejšie využívanie energie batérie.

elephone-s8zdroj fotografie: Gizmochina

Všetky tieto skvelé vlastnosti prinesie so sebou nový Elephone S8, ktorý bude vlajkovou loďou spoločnosti v roku 2017. Aj preto sa predpokladá, že mu dá výrobca do vienka takmer bezrámikový displej, podobne ako to nedávno urobilo Xiaomi pri modeli Mi MIX. Luxusný dojem nabudí aj sklenená zadná strana. Zatiaľ nie je známe, kde sa umiestni snímač odtlačkov prstov, no prvé dohady hovoria, že spolu s fotoaparátom budú vskutku prelomové. Či to výrobca myslí naozaj vážne, uvidíme až o niekoľko mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP