Už azda ani netreba pripomínať, že sa hranica medzi jednotlivými triedami smartfónov neustále zužuje. Najviac to nepochybne vidno pri vyššej strednej triede a tej najvyššej, do ktorej sa rátajú vlajkové lode s najlepšími parametrami, no aj poriadne vysokou cenou.

Práve zariadenia vyššej strednej striedy im však čím ďalej, tým lepšie konkurujú, nakoľko ponúkajú len o niečo slabšiu výbavu, no zato omnoho výhodnejšiu cenovku. Ako skvelý príklad slúži novinka Elephone P8, ktorá krátko po predstavení zavítala do prvých e-shopov. Tento zaujímavý smartfón sa pýši kvalitnou kovovou konštrukciou vyrobenou z jedného kusu hliníka, ktorý je spracovaný do pohľadného tvaru. Konštrukcia teda ponúka minimalistický dizajn a oblé hrany, ktoré dopomáhajú pri držaní v rukách. Prednú stranu vypĺňa 5,5-palcový displej s FullHD rozlíšením, ktorý má po svojom ľavom a pravom boku takmer neexistujúce rámiky.

zdroj fotografie: Elephone

Predobjednať Elephone P8 za 180 €

Na druhú stranu sú však tie nad ním a pod ním celkom výrazné, nakoľko nesú množstvo dôležitých prvkov. Na tom spodnom sa tak nachádza skener odtlačkov prstov, zatiaľ čo ten vrchný už tradične nesie hovorový reproduktor, potrebné senzory, ale aj 16 MPx selfie kameru spolu s prisvetlovacím LED bleskom. Naopak na zadnej strane si našiel svoje útočisko ešte kvalitnejší 21 MPx hlavný fotoaparát s clonou f/2.2, ktorý má k dispozícii aj duálny LED blesk. Okrem neho sa na zadnej strane skrýva už len logo výrobcu, a tak je omnoho podstatnejšie to, čo sa skrýva pod ňou.

zdroj fotografie: Elephone

V útrobách tohto smartfónu totiž tlčie 8-jadrový procesor MediaTek Helio P25, ktorý sa pri grafických výpočtoch spolieha na akcelerátor Mali-T880. Dostalo sa aj na 6 GB pamäte RAM a 64 GB interné úložisko, ktoré možno jednoducho rozšíriť o ďalších 128 GB s pomocou microSD karty. Čo sa ďalších špecifikácii týka, batéria ponúka kapacitu 3600 mAh a výrobca nezabudol ani na podporu „slovenských“ LTE sietí, ktoré môže vďaka DualSIM funkcionalite využívať jedna z dvoch SIM kariet. Takto vybavený Elephone P8 so systémom Android 7.0 Nougat si môžeš predobjednať za cenu 181 €, pričom odosielanie predobjednávok začne 28. augusta. Pre istotu si však priprav ďalších 36 € na platbu DPH.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom