RJ Scaringe, spoluzakladateľ startupu Rivian Automotive, na svojom twitteri zverejnil krátke video, v ktorom prezentuje možnosť vybaviť elektrický pickup Rivian R1T plnohodnotnou kuchynkou na kempovanie. O tomto zaujímavom videu informoval portál InsideEVs.

Elektrický pickup Rivian sa nám páči každým dňom viac a viac. Model R1T disponuje zaujímavým úložným priestorom v bočnej časti vozidla, pričom tento priestor je vybavený výsuvnou koľajnicou, v ktorej sa nachádza dvojica plnohodnotných zásuviek a na ktorú sa dá pripevniť naozaj široká paleta príslušenstva.

RJ Scaringe na Twitteri zdieľal video, v ktorom prezentuje „kempovacie príslušenstvo“. V podstate ide o plnohodnotnú kuchynku, ktorá pozostáva z dvoch samostatných modulov. Jedna časť obsahuje varnú dosku a druhá umývadlo spolu s hadicou napojenou na vodu.

V rozloženom stave navyše vznikne dostatok pracovného priestoru na prípravu jednoduchých kempových jedál a v zloženom stave sa celá táto kuchynka dokáže zasunúť do bočného úložného priestoru.

NEPREHLIADNI
Rivian v Európe? Automobilka plánuje menší elektromobil aj pre nás

Obrovskou výhodou je, že celý systém je modulárny. Aj samotná kuchynka pozostáva z dvoch modulov, ktoré sa dajú z koľajnice zložiť behom pár sekúnd. V prípade, že majiteľ nepotrebuje kuchynku, môže tieto tieto moduly odstrániť a nahradiť ich inými, napríklad takými, ktoré budú ponúkať rôzne pracovné nástroje, alebo môže tento priestor využiť iba na odloženie svojich vecí.

V cene je aj kuchynské príslušenstvo

Kuchynský modul pre Rivian R1T nie je zrovna najlacnejšia záležitosť. Jeho cena má začínať na zhruba 5000 dolároch, čo je 4200 €. V cene je však zahrnutá aj viac ako 30-dielna súprava kuchynského príslušenstva, teda nožíkov, príborov a tanierov

Rivian

Elektrický pickup s príplatkovým kuchynským modulom si však zatiaľ predobjednalo iba 7 % zákazníkov.

Všetky pickupy Rivian R1T sú vybavené úložným priestorom, príplatkové príslušenstvo si tak budú môcť zákazníci prikúpiť kedykoľvek. Automobilka do budúcna isto príde ešte s ďalšími zaujímavými možnosťami príslušenstva, vďaka čomu môže byť Rivian R1T naozaj univerzálny pickup.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom