Dnes azda neexistuje žiadny človek, ktorý by vďaka sérii filmov Rýchlo a zbesilo nepoznal Nissan Skyline. Podľa najnovších informácií sa táto legenda medzi vozidlami vráti v podobe elektrického fastbacku a SUV. Na tému upozornil portál Electrek.

Elektrický Skyline

Nissan Skyline sa zrodil ešte v roku 1969 po zlúčení s Prince Motor Company. Neskôr v tom istom roku bola predstavená verzia GT-R s vyšším výkonom a zlepšenou ovládateľnosťou. Hoci vozidlo dostalo niekoľko faceliftov, ikonický R34 Skyline GT-R bol predstavený až v roku 1989.

Po ovládnutí automobilovej sféry 90-tych rokov si Nissan Skyline GT-R vyslúžil prezývku „Godzilla“, pričom je považovaný za dnešného predchodcu Nissan GT-R.

Podľa najnovších informácií, ktoré zverejnil japonský portál Best Car sa legendárny Skyline vráti v podobe dvoch nových elektrických vozidiel – fastbacku a SUV,  píšeš InsideEVs. Podľa bližšie nešpecifikovaných zdrojov japonského portálu bude elektrické SUV Skyline posadené na rovnakú platformu ako Nissan Ariya a majiteľom ponúkne viac ako 450 koní.

Druhý nový EV Skyline naberie podobu štvordverového fastbacku, pričom s dvomi elektromotormi vpredu a dvomi vzadu ponúkne výkon 443 koní. Predpokladá sa, že nový Skyline opäť zastreší značka Infinity. Očakáva sa, že nová generácia Skyline uzrie svetlo sveta v roku 2025.

Nissan, ktorý vlastní Infiniti, má ambiciózny plán elektrifikácie, ktorý zahŕňa najmenej 27 nových modelov poháňaných batériami, pričom 19 z nich by malo byť plne elektrických. Všetky modely by z továrne mali zliezť už do roku 2030.

Takto vyzerá historicky prvý elektromobil Xiaomi s výkonom 650 koní

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP