Nemecký Volkswagen oficiálne vstúpil do nižšieho segmentu elektromobilov začiatkom septembra, keď predstavil nový model ID.3. VW si pripravil celkovo 3 varianty tejto novinky, ktorú si môžu zákazníci na Slovensku už rezervovať. Práve tí, ktorí si nový ID.3 rezervovali, teraz dostali informácie o cenách limitovanej edícii 1ST, ktorá bude začínať na cene 40 000 € s DPH, informuje TeslaMagazín.sk.

Nový VW ID.3 má podľa výrobcu predstavovať zmenu, ktorá prinesie elektromobil k masám zákazníkov. Popritom však automobilka ohlásila aj špeciálnu edíciu ID.3 1ST, ktorá bude dostupná v limitovanom počte a prví zákazníci, ktorí si ju rezervujú, dostanú svoje auto už v lete 2020. Navyše budú môcť majitelia tohto modelu čerpať výhodu aj pri nabíjaní, ktoré budú mať na 1 rok zdarma v rámci celej Európy.

VW ID.3 1ST dostal slovenské ceny

Rezervácia modelu ID.3 1ST je dostupná na oficiálnom webe VW. Záujemca musí najprv zložiť prvotnú zálohu vo výške 1 000 €, následne dostane rezervačný kód a bude si môcť vybrať túto špeciálnu edíciu. Tri rôzne verzie tohto elektromobilu ponúknu dojazd podľa WLTP 330 km so 45 kWh batériou, 420 km s 58 kWh batériou a 550 km v prípade najväčšej 77 kWh batérie. ID.3 1ST zároveň predstavuje strednú verziu nového elektrického Volkswagenu a ponúkne 58 kWh batériu.

Nabíjanie potom môže mať pri AC nabíjačke maximálny výkon 11 kW alebo 100 kW pri DC nabíjaní, ktoré dokáže doplniť dostatok energie na dojazd 290 km už za 30 minút. Táto jedinečná edícia pritom ponúkne aj bohatú výbavu a detaily, aké v iných verziách nenájdeme. Koľko však zákazník za túto exkluzívnu novinku zaplatí? Záujemcovia, ktorí si ju rezervovali, dostali nové informácie o cenách.

Nenechaj si ujsť
Emisný škandál VW nekončí. V ohrození je ďalší dieselový motor

Základný VW ID.3 1ST bude dostupný od 40 000 € vrátane DPH a ponúkne na výber 4 exteriérové farby, 1 interiérový poťah či 18″ disky z ľahkej zliatiny. Nebudú chýbať ani vyhrievané predné sedadlá, vyhrievaný volant, asistenčné systémy, ale ani rádio s DAB+.

Vybavenejšia verzia dostala na Slovensku orientačnú cenu 46 000 € s DPH, pričom naviac prinesie možnosť vybrať si z ďalších 2 interiérových poťahov, 19″ kolesá, zadnú kameru, Light packet či exteriérový strieborný style packet.

Najvyšší variant tejto edície ponesie cenu 50 000 € s DPH a dostane až 20″ kolesá, komfortné sedadlá s možnosťou masáže, množstvo ďalších asistentov, ozvučenie Beats, panoramatickú strechu, taktiež Cockpit infotainment s head-up displejom s rozšírenou realitou a inú špeciálnu výbavu.

Netreba zabúdať, že ceny sú stanovené pre špeciálnu 1ST verziu tohto elektromobilu a klasické prevedenie môže dostať prívetivejšie cenovky. Podľa prvotných informácií z predstavenia má byť VW ID.3 dostupný od 30 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom