Sortiment produktov čínskeho Xiaomi obsahuje mnoho skvelých kúskov, ktoré neraz vznikajú aj prostredníctvom crowdfundingových kampaní. Týmto spôsobom teraz spoločnosť rozšírila svoje portfólio elektrobicyklov. Nový elektrický bicykel Xiaomi HIMO V1 je ďalším ekologickým prostriedkom pre prepravu v mestách s hustou dopravou za skvelú cenu.

Technologický gigant z Číny má vo svojej ponuke skutočne veľké množstvo tých najrôznejších zariadení, pričom neobchádza ani segment elektrických dopravných prostriedkov. Do tejto kategórie teraz pribudol ďalší nový kúsok s označením HIMO V1, ktorý prináša za perfektnú cenu skvelé vlastnosti.

Ďalší elektrobicykel z dielne Xiaomi

Základom tejto novinky je hliníková konštrukcia, ktorá s hmotnosťou 16,7 kg umožňuje jednoduché skladovanie a prenos bicykla. Aby ho bolo možné prepravovať čo najpohodlnejšie, výrobca dodal tejto elektrickej novinke skladacie riadidlá, ktoré sa pripájajú k pedálom. Zdrojom energie je lítium-iónová batéria s kapacitou až 6 Ah, ktorá sa naplno dobije už za 6,5 hodiny.

Nenechaj si ujsť
Zabudni na elektrokolobežku. Xiaomi začalo predávať štýlový elektroskejt s lákavou cenou

Na jedno nabitie je možné prejsť s týmto elektrobicyklom 50 kilometrov. Xiaomi však dbalo aj na bezpečnosť, tak do výbavy pridalo LED osvetlenie, ktoré zaručí, že bude cyklistu vidno aj v nočných hodinách. Riadidlá navyše obsahujú malú obrazovku, ktorá zobrazuje všetky potrebné údaje o jazde. Zároveň je pomocou nej možné voliť režim jazdy, ktorý môže byť plne elektrický, alebo len asistenčný, kedy cyklistovi elektromotor dopomáha pri krútení pedálov.

Na displeji však nechýbajú ani informácie o kapacite batérie, prejdenej vzdialenosti a rýchlosti. Všetká elektronika bicykla je taktiež chránená proti vode, čo zaručuje certifikácia IP54. Tento malý a kompaktný elektrobicykel Xiaomi HIMO V1 tak útočí na svojich elektrických konkurentov slušnou výbavou, ktorá však nie je vôbec drahá.

Predaj tejto novinky má byť spustený už koncom júla a za takýto elektrický bicykel zákazník zaplatí len 263 €. Na výber navyše budú aj dve farebné varianty, a to biela a oranžová. Xiaomi tak opäť raz predstavilo skvelý produkt, ktorým dokazuje, že aj moderné elektrobicykle sa dajú kúpiť za málo peňazí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú