Dlhé slnečné dni sú už v plnom prúde a čoraz väčším hitom sa v tomto letnom období stáva takzvaný boosted board. Ide v podstate o longboard s motorom a na vlne záujmu sa tento štýlový prepravný prostriedok vezie najmä u mladých. Skvelou správou pre fanúšikov je, že boosted board pod svojou crowdfundingovou platformou začalo predávať aj čínske Xiaomi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínsky výrobca gadgetov pri novom zariadení spojil svoje sily so známou americkou značkou Acton, ktorú pozná každý fanúšik „elektroskejtov“. Spoločný boosted board nesie známe línie z modelov Acton Blink S. Aj elektroskejt od Xiaomi tak tvorí hliníková konštrukcia, ktorá je doplnená o dosku z javorového dreva. Rozmery štýlového dopravného prostriedku majú 70 cm pri dĺžke, 20 cm pri šírke a do výšky siaha zariadenie na úroveň 13,5 cm.

Hmotnosť zariadenia je na hranici 5 kg, pričom skate pohodlne odvezie pasažiera do 100 kg. Poďme už ale na primárnu súčasť boosted boardu, ktorou je motor. Ten má výkon 500 wattov a k dispozícii má energiu z desiatich batérií od Samsungu. To všetko umožňuje vyvinúť maximálnu rýchlosť na úrovni 22,5 km/h a dostatočný výkon pre zdolanie 15 % stúpania.

Dojazd nad 10 km

Plne nabité batérie poskytnú dojazd na hranici 12 km, pričom ich nabitie nezaberie veľa času. Podľa výrobcu je možné dosiahnuť plnú kapacitu za 1,5 hodiny. Xiaomi a Acton však implementovali aj technológiu ERS pre obnovu energie. Ovládanie zariadenia prebieha prostredníctvom bezdrôtového ovládača a mobilnej aplikácie. Skate je vybavený aj efektnými LED svetlami, takže jazda s ním bude mať rozhodne štýl.

Xiaomi a Acton pri ich boosted boarde zvolili aj poriadne lákavú cenovku. Ich elektroskejt sa začína v Číne predávať za 999 juanov, čo je v prepočte parádnych 134 €. To je rozhodne cenovka, ktorá zaujme množstvo fanúšikov, žiaľ, zatiaľ ešte nevieme, či zariadenie bude možné získať aj v Európe.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
32%
Páči sa mi to
24%
Chcem to
40%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]