Dlhé slnečné dni sú už v plnom prúde a čoraz väčším hitom sa v tomto letnom období stáva takzvaný boosted board. Ide v podstate o longboard s motorom a na vlne záujmu sa tento štýlový prepravný prostriedok vezie najmä u mladých. Skvelou správou pre fanúšikov je, že boosted board pod svojou crowdfundingovou platformou začalo predávať aj čínske Xiaomi.

Čínsky výrobca gadgetov pri novom zariadení spojil svoje sily so známou americkou značkou Acton, ktorú pozná každý fanúšik „elektroskejtov“. Spoločný boosted board nesie známe línie z modelov Acton Blink S. Aj elektroskejt od Xiaomi tak tvorí hliníková konštrukcia, ktorá je doplnená o dosku z javorového dreva. Rozmery štýlového dopravného prostriedku majú 70 cm pri dĺžke, 20 cm pri šírke a do výšky siaha zariadenie na úroveň 13,5 cm.

Hmotnosť zariadenia je na hranici 5 kg, pričom skate pohodlne odvezie pasažiera do 100 kg. Poďme už ale na primárnu súčasť boosted boardu, ktorou je motor. Ten má výkon 500 wattov a k dispozícii má energiu z desiatich batérií od Samsungu. To všetko umožňuje vyvinúť maximálnu rýchlosť na úrovni 22,5 km/h a dostatočný výkon pre zdolanie 15 % stúpania.

Dojazd nad 10 km

Plne nabité batérie poskytnú dojazd na hranici 12 km, pričom ich nabitie nezaberie veľa času. Podľa výrobcu je možné dosiahnuť plnú kapacitu za 1,5 hodiny. Xiaomi a Acton však implementovali aj technológiu ERS pre obnovu energie. Ovládanie zariadenia prebieha prostredníctvom bezdrôtového ovládača a mobilnej aplikácie. Skate je vybavený aj efektnými LED svetlami, takže jazda s ním bude mať rozhodne štýl.

Xiaomi a Acton pri ich boosted boarde zvolili aj poriadne lákavú cenovku. Ich elektroskejt sa začína v Číne predávať za 999 juanov, čo je v prepočte parádnych 134 €. To je rozhodne cenovka, ktorá zaujme množstvo fanúšikov, žiaľ, zatiaľ ešte nevieme, či zariadenie bude možné získať aj v Európe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom