Čínsky technologický gigant Xiaomi je najznámejší vďaka svojím smartfónom a ich perfektným cenám. Menej ľudí už ale vie, že Xiaomi vyrába aj množstvo revolučných inteligentných gadgetov a technologických výdobytkov. Na svedomí má aj mnoho ďalších počinov ako je napríklad kolobežka, hrnce na varenie, ba dokonca inteligentný dáždnik. Teraz sa však priprav na naložený horský bicykel QiCYCLE XC650.

Na prvý pohľad klasický bicykel

Áno, čítaš správne, Xiaomi predstavilo svoj revolučný horský bicykel QiCYCLE XC650. Ak si fanúšik bicyklovania, určite sa ti bude páčiť jeho jednoduchý a moderný dizajn, vďaka čomu má perfektný športový vzhľad. Je vhodný pre mužov aj ženy vďaka postupne znižujúcemu sa hliníkovému rámu. Na tomto bicykli ti nebude vadiť, že si nízky alebo naopak vysoký. Sedadlo je totiž možné nastaviť od výšky 155 cm do 175 cm. Hmotnosť bicykla je 13,6 kg, nosnosť má 110 kg a kolesá sú veľké 27,5″.


zdroj fotografie: Xiaomi

Predná vidlica je odpružená s hydraulickým uzatváraním pruženia pre zaistenie optimálneho komfortu na každom druhu cesty. Xiaomi na tomto bicykli spolupracovalo so spoločnosťou Shimano, ktorá sa postarala o kotúčové hydraulické brzdy vpredu aj vzadu. Všetky hadičky a vedenia prehadzovania vstupujú do rámu bicykla, takže ti nebudú pri jazde nijako zavadzať. Bicykel má vynovený dizajn prehadzovačky, ktorá poskytne až 11 rýchlostí.


zdroj fotografie: Xiaomi

Neuveriteľná technologická výbava

Tu sa však perfekcionizmus Xiaomi QiCYCLE XC650 bicykla nekončí. Ako inak, Xiaomi urobilo tento bicykel inteligentným. V predstavci pre riadidlá Xiaomi umiestnilo „palubný počítač“. Ten je mozgom všetkých inteligentných funkcií a je schopný veľmi presne zaznamenávať tvoju polohu vďaka spojeniu technológií ako GPS, AGPS, či dokonca LBS.


zdroj fotografie: Xiaomi

Výrobca sľubuje presnosť určenia polohy na 5-10 metrov. Ešte väčšou šialenosťou je zabudovaný slot na SIM karty s podporou 2G sietí na frekvenciách 850/900/1800/1900. Nechýba ani možnosť prepojenia bicykla s aplikáciou QiCYCLE v tvojom smartfóne dostupnou pre Android aj iOS.


zdroj fotografie: Xiaomi

V nej si môžeš zaznamenávať množstvo údajov o jazde či prejdené trasy. Súčasťou tohto počítača je aj 2600 mAh batéria, ktorú je možné dobíjať cez klasické USB rozhranie. Podľa výrobcu je výdrž tejto hlavnej jednotky 15 dní pri dennom používaní po dobu 2 hodín. Ešte lepšie na tom je, že jednotka môže byť dobitá aj z klasickej power banky.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Takáto nízka cena Xiaomi kolobežky tu ešte nebola. Dodanie zadarmo bez DPH je čerešničkou na torte
Cena, akú by nečakal nikto

A čo cena ? Ako sa patrí na Xiaomi, aj tento bicykel ponesie perfektnú cenovku, ktorá bola v domovskej Číne stanovená na oficiálnych 1999 juanov, čo je v prepočte famóznych 255 €. QiCYCLE XC650 sa do predaja dostane 19. septembra. Paráda, čo povieš?


Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP