Elektromobil BMW iNEXT má byť plnohodnotným elektrickým SUV z dielne bavorskej automobilky. Aj keď jeho odhadovaný príchod na trh je ešte pomerne ďaleko, redaktori z portálu CarScoops zachytili iNEXT ako krúži po Nürburgringu.

BMW iNEXT by mohlo byť oficiálne predstavené na jar budúceho roka, no testovacie jazdy sú už zdá sa v plnom prúde. Zamaskovaný iNEXT sa v uplynulých dňoch preháňal po okruhu Nürburgring a z fotografií vidieť, že iNEXT bude naozaj robustné SUV.

Napriek tomu, že kamufláž zakrýva väčšinu detailov, hlavná silueta vozidla sa ukazuje pomerne dobre a vieme si spraviť obraz, ako konštruktéri vymysleli kľučové prvky. Vzhľadom na jeho veľkosť by tak iNEXT, ktorý pri oficiálnom predstavení dostane názov iX, alebo iX5, bude primárne konkurovať vozidlám ako Tesla Model Y, Mercedes EQC či Audi e-tron.

Tvarom karosérie naznačuje, že okrem SUV vlastností bude mať aj určité športové proporcie. O detailoch pod maskovaním môžme zatiaľ iba polemizovať, na internete sa ale objavilo už niekoľko renderov, ktoré ukazujú extrémne futuristický aj striedmejší dizajn iNEXT.

Ako informuje portál BMWblog, dominantnou stránkou nového elektrického BMW je však jeho pohon. V tomto prípade ide o 5. generáciu BMW eDrive plne elektrického pohonu. Detaily o výkone či dojazde zatiaľ nepoznáme, no vzhľadom na to, že BMW i4 by malo ponúknuť výkon až 375 kW a dojzad cez 600 kilometrov, v prípade BMW iNEXT môžeme očakávať ešte vyššie čísla. Dôjsť by mohlo tiež na nasadenie ľahkej, 80 kWh batérie, ktorá zabezpečí dojazd až na 640 km a zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 4 sekundy.

Zmeny sa udejú aj v interiéri. S príchodom elektrického pohonu sa „budúcnosť“ premietne aj do interiéru vozidla. Tu by sme mali nájsť nový infotainment, ktorý sa bude rozprestierať na dvojici zakrivených displejov a mierne hranatý volant.

Ešte pred samotným iNEXT príde na trh jeho menší elektrický brat, BMW iX3. To by malo byť predstavené koncom roka 2020 a mohol by nám napovedať niečo viac, ako bude vyzerať elektrická vlajková loď bavorskej automobilky, ktorá bude predstavená o niekoľko mesiacov neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom