EA tento rok vynechalo E3 konferenciu, spoločnosť sa však hráčom plne revanšovala počas svojho vlastného eventu EA Play Live 2021, ktorý sa konal v Los Angeles. Herný gigant nám predstavil nové trailery a ukážky hrateľnosti, zaujal ale predovšetkým ohlásením remaku hororovej sci-fi legendy Dead Space.

GRID Legends

Codemasters sa vo februári tohto roka presunulo pod krídla EA a bolo len otázkou času, kedy nám prinesú svoju prvú hru pod novým majiteľom. Ohlásenie prišlo práve na EA Play Live, veľké prekvapenie sa však nekoná a tešiť sa podľa očakávaní môžeme na nový prírastok do populárnej závodnej série GRID série.

Hlavným ťahákom nového dielu s podtitulom Legends bude príbehový mód, s ktorým už autori majú skúsenosť z ich poslednej F1 hry. V hre bude motion capturing reálnych hercov a dostaneme sa aj do zákulisia pretekov.

Ďalej nám chcú autori doručiť cez 130 tratí vrátane tých zo starších dielov GRIDu, mestské závody a aj svetovo známe pretekárske okruhy ako je Indianapolis. Hra príde budúci rok na PC a konzoly.

Battlefield 2042

Štúdio DICE nám v októbri prinesie nový prídavok do Battlefield série a teraz nám vývojári ukázali jednu zo súčastí nového Battlefield 2042. Bude ňou režim s názvom Portal, ktorý umožní hernej komunite vytvoriť svoj vlastný herný zážitok pomocou editoru, v ktorom si dokážu nakonfigurovať, ako autori hovoria „svoje vlastné pravidlá boja.“

Čítal si už? 
Cross-play v Battlefield 2042 rozdelí hráčov. Staré konzoly si s novými nezahrajú

V editore si hráči budú môcť vybrať mapu, vojská, ktoré proti sebe nastúpia a aj zbrane, aké budú používať. Zaujímavé je, že k dispozícii bude nielen obsah z nového Battlefieldu, ale aj obsahy z predchádzajúcich hier.

Trailer nám ukázal, ako môže vyzerať napríklad stret nemeckých vojakov vyzbrojených iba nožmi a americkej armády používajúcej na likvidáciu nepriateľov defibrilátory.

Dead Space

Najlepšie si borci z EA nechali nakoniec a predstavili fanúšikmi žiadaný remake populárnej série Dead Space. Ten sa predviedol v krátkom teaser traileri, pričom nový život hre vdýchne štúdio Motive Studios a to na celkom novom Frostbite engine, informuje IGN. Pôvodná hra bola postavená na Unreal Engine, pôjde teda skutočne o úplne novú hru.

Prichádzajúca novinka bude podľa vývojárov znamenať reštart série, prepracovania sa dočká prvý diel a to nielen vrátane vizuálu, animácií a zvukov, ale tiež hrateľnosti.

Nový Dead Space bude obsahovať prvky pôvodnej hry, doplnený však bude o množstvo nového obsahu, napríklad v podobe príbehových prvkov, dejových odbočiek z ostatných dielov Dead Space alebo napríklad lepšej likvidácie končatín.

Ďalej hráčov čaká prekopané UI aj implementácia nikdy nepredstavených nápadov, ktoré kvôli hardvérovým limitom pri pôvodnej hre nebolo technicky možné predstaviť.

Čo naopak v hre nenájdeme sú mikrotransakcie a načítavacie obrazovky, od ktorých bude novinka kompletne oslobodená. Remake Dead Space bude vydaný na PC a novú konzolovú generáciu, majitelia PS4 a Xbox One teda majú smolu. Vydanie hry sa očakáva v priebehu budúceho roka.

Z ostatných ohlásení nám EA ukázalo update k Apex Legends, kam smeruje nový hrdina, taktiež nový update pre Knockout City.

Dostali sme aj prvý pohľad na temne ladenú indie hru Lost in Random, kde sa bude striedať viacero žánrov od puzzle skákačky až po súboje v ktorých budete používať aj karty s rôznymi schopnosťami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom