E3 expo má pred sebou posledný deň. Zatiaľ sa predstavili známe spoločnosti ako Microsoft, Ubisoft či Sony. Poväčšinou ide teda o platformy, pre ktoré je potrebné mať aké-také pohodlie niekde doma. Na záver ale prišiel čas rozšírenia i pre prenosné gamepady.

Nie je to tak dávno, čo Nintendo predstavilo obľúbené Nintendo Switch. Už chýbalo iba zaplniť jeho knižnicu zaujímavými hrami. Pokiaľ už máš jedno doma alebo si ho plánuješ kúpiť, určite si pozri, čo si Nintendo pripravilo pre používateľov Switchu.

Akčný začiatok

Prezentácia začala úvodným trailerom od Marvelous Enntertainment. Hra sa točí okolo bojujúcich robotov a má názov Demon x Machina. V predaji bude od budúceho roku.

Let’s Go, Pikachu

Ďalšou novinkou inšpirovanou mobilnou hrou Pokémon Go je hra s názvom Let’s Go, Pikachu. Princíp hry ostáva v podstate nezmenený s malou výnimkou. Pokémonov už nie je potrebné chodiť chytať von. Práve naopak, hra je určená pre domáce požitie a dá sa hrať aj vo dvoch.

Super Mario Party

Nehynúca klasika sprevádzajúca hlavne generácie 90 rokov sa vracia v modernejšom prevedení na Switch a nesie hrdo názov Super Mario Party. Tá otvára možnosti hrania minihier pre viac ľudí ako je tomu vidieť už v nasledujúcej ukážke – v tankovej bitke je možné pripojiť viac konzol a tak vytvoriť väčšiu hraciu plochu.

Fire Emblem: Thee Houses

Ďalší podtitulok, ktorý potešil hádam najväčšiu časť tejto hernej komunity vychádza ako strategická RPG pod názvom Fire Emblem: Thee Houses a svetlo sveta uzrie už na jar budúceho roku.

Fortnite

Nasleduje Fortnite, o ktorom sa už čo to šepkalo i predtým. A pozor! Fortnite je na Switch už dostupný. Obľúbenej hre sa teda dostáva rozšírenie na ďalšiu platformu, čo by mohlo jej hráčsku komunitu prehĺbiť ešte viac. Nová verzia bude taktiež ponúkať cross-play s Xbox ONE, PC, mobilnou aplikáciou a PS4. Je sa teda na čo tešiť.

Super Smash Bros Ultimate

Super Smash Bros sa taktiež dostal k novému dielu s pomerne veľkým množstvom nových bojovníkov akými sú nap. Mario, Villager, Zelda, Snake, Fox, Ness, Mr. Game &  Watch, Robin a mnoho ďalších. Jeho prezentácia bola snáď najdetailnejších vyobrazením hry aké tu za čias E3 boli. Postavy sú nádherne spracované a trailer sa určite oplatí pozrieť.

Octopath Traveler

Poslednou najviac očakávanou hrou bol Octopath Traveler od Square Enix, z ktorého sa užívatelia budú môcť tešiť už 13. Júla. Trailer je zaujímavo spracovaný a určite sa prinajmenšom oplatí vyskúšať aspoň demo verziu, ktorá bude dostupná už zajtra – 14. júna.

V konečnom dôsledku sa jednalo o celkom predvídateľnú prezentáciu. To samozrejme nie je zlé. Nasledovali napríklad dodatky v podobe pokračovania hry Overcooked, 2d multiplayerovky Killer Queen BlackHollow Knight, ktorú je možné už dostať spolu so všetkými DLC. Škoda ale, že neprišlo prekvapenie, ktoré by naozaj nikto nečakal, akým bolo napríklad Metroid Prome 4. Nintendo má jasne stanovené ciele a smer, ktorým sa chce uberať a možno práve preto ho to robí mierne predvídateľným.

E3 sa teda ako každý rok vydarila na výbornú. Prestavených bolo neuveriteľné množstvo hier, na ktoré predobjednávky určite nenechajú dlho čakať. Ostáva teda už len vyškrtávať krížiky v kalendári k dátumu tej alebo tých naj hier, ktoré každému z nás prinesú ďalšie množstvo nových herných zážitkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom