E3 expo sa rozbieha s kopou drobných, no kvalitných herných ukážok spoločností ako sú EA alebo Microsoft. A to je stále len úvod. Herná komunita sa sotva stihla nadýchnu, keď v tom prichádza na rad začiatok druhého dňa a opäť ju zanecháva v nemom úžase.

Pokračujeme výberom toho najlepšieho z druhého dňa, stále ešte spred oficiálneho začiatku E3.

Poďme na to

Prezentácia Sony bola mixom mimoriadnych trailerov, náhlych odhalení a nových formátov zanechávajúcich myšlienky, ktoré sa len tak nevytratia. Sony tak predviedlo viacero ako jeden highlightov dňa. Konkrétne sa sústredilo na 4 hlavné hry, ktorým venovalo prepracovanú prezentáciu. Medzi bonus dňa však patrí i redizajnovaná klasika survivol horroru Resident Evil Remake 2.

The Last of Us Part 2

Naughty Dog sa podpísalo neuveriteľným kúskom práce na hneď prvom predstavenom trailery očakávanej hry The Last of Us Part 2. Hlavnou postavou ostáva Ellie, ktorej vykreslenú orientáciu môžeme vidieť už v prvých minútach (i keď náznaky boli už v predošlom DLC Left Behind). Spoločnosť jej v tomto post-apokalyptickom svete bude robiť Joel a vyzerá to tak, že sa hra dočká bojovo prepracovanejších a krvavejších scén.

Destiny 2 Forsaken expansion

Ešte skôr ako sa predstaví druhý highlight, prichádza krátky trailer pre Destiny 2 Forsaken expansion. Poličky hráčov bude môcť zdobiť už 4. Septembra.

Ghosts of Tsushima

Nastal čas pozrieť sa bližšie na Ghosts of Tsushima. Táto adventúra s otvoreným svetom prebieha v Japonsku. Podobne ako tomu bolo pri The Last of Us 2, Tsushima sa môže pochváliť zmesou boja, tajomstva a množstvom gameplayových možností.

Control

Nesmel chýbať ani trailer pre záhadou zahalený projekt s názvom Control. Jedná sa o novú IP od Remedy Games, tvorcov hier ako Max Payne a Quantum Black.

Death Stranding

Ďaľší trailer patrí priam nekonečne dlho očakávanej hernej novinke s názvom Death Stranding. Trailer zobrazuje svet posplietaný rôznymi druhmi surealistických prvkov, zdôrazňujúcich prepojenie medzi životom a smrťou. Kojima je známy svojou výstrednosťou, ktorá tu dýcha na každom rohu. Ako tomu už bolo v náznakoch predošlích videií, Norman Reedus sprevádza diváka počas celej ukážky a konečne sa dostáva von i útržok z gameplayu! Dátum oficiálneho uverejnenia však stále ostal zamlčaný. Na kvalitné si je potrebné počkať a u Kojimu to bude pravdepodobne platiť dvojnásobne.

Spider-Man 

Sony zakončuje svoju prezentáciu posledným highlightom s názvom Spider-Man. Na tvorbe tejto exkluzívnej hry sa podpísalo Insomniac Games a vývoj sa uberá cestou PS4. Dátum uverejnenia sa stanovil na September a hra sa drží predchádzajúceho dema, i keď bola predstavená ostrejšia vizuálna prezentácia.

Anthem

Na rad prichádza EA s trailerom pre Anthem, ktorý odhaľuje obrovské množstvo nových informácií vďaka kinomatografickému spracovaniu, vývojárskeho pohľadu na hru a celkového príbehu. Určite poteší, že si hru bude možné zahrať aj v rámci co-op. Najzaujímavejšou časťou je potvrdenie EA o spôsobe rozširovania hry v budúcnosti – to bude možné pridávať po niekoľko nasledujúcich rokov.

Doom Eternal

Svoje miesto na pódiu dostáva i Bethesda, ktorá to odštartovala novým pokračovaním Doom série nazvanej Doom Eternal. Bojové scény budú prebiehať v rôznych dimenziách a dostupné budú i nové zbrane.

Rage 2

Ponurej atmosféry a melanchólie tu bolo už ale v celku dosť. Nasleduje pauza v podobe akčného combatu v podaní Rage 2! Ako už naznačuje názov jedná sa o zbesilú jazdu, ktorá bude dostupná na Xbox One, PCPS4 na jar budúceho roku.

Prey: Mooncrash

Prey sa taktiež môže tešiť z updatu v podobe troch nových herných módov, zahrňujúcich SurvivalNew Game +, ktoré boli posledné mesiace odporúčané práve fanúšikmi. Okrem toho sa pracuje na ďalšom rozšírení, ktoré hráča zoberie na Mesiac, o čom vypovedá už názov.

Wolfenstein: Youngblood

Vylepšenia zasiahnu i Wolfenstein: Youngblood, kde pribudne kooperačná hra, ktorá prenesie storyline do roku 1980. Taktiež pribudnú nové Nazi postavy.

The Elder Scrolls VI

Bethesda uzatvorila svoje predstavenie oznámením novej RPG single playerovky Starfield a veľmi krátkou ukážkou na The Elder Scrolls VI.

Nasleduje Ubisoft, ktorý otvorenie okorenil kúskom zábavy v podobe Just Dance 2019. Pravdepodobne sa ale jednalo o najviac predvídateľné predstavenie zo všetkých.

Beyond Good and Evil 2

Táto hra sa na dosť dlhú dobu odmlčala až sa začalo pochybovať či sa na nej ešte skutočne pracuje. E3 však všetky klebety spláchol jediným trailerom, ktorý sa predstavuje s otvoreným svetom, v ktorom bude možné stretnúť i ostatných hráčov. Veľa času je venovaných práve fight scénam, v ktorých si hráči budú môcť prispôsobiť postavu na základe vlastných preferencií. Grafika vyzerá fantasticky, Jade je späť a niet pochýb, že sa je na čo tešiť.

Assassins Creed Odyssey

Assassins Creed Odyssey bol vyobrazený s detailnými prvkami RPG a možnosťou výberu assassina. Ako sa predpokladalo, hra preberá prostredie starovekého Grécka, takže je možné očakávať gladiátorské boje a historické vraždy. V rámci zasadeného herného storylinu Ubisoft milo pobavil s možnosťou interakcie s postavou Sokrata. Dátum predstavenia takmer klope na dvere a tešiť sa naň môžeme 8. augusta 2018.

Toto je aspoň malý záblesk predstavenia toho najlepšieho v rámci druhého dňa z E3 expo. Ktorá novinka ťa oslovila najviac?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom