Ak si fanúšikom najznámejšej FPS hry na svete, Counter Strike, určite si postrehol že ikonická mapa Dust 2 bola vylúčená z aktívnych máp. Dôvodom bolo, že vývojári začali pracovať na jej vynovenej verzii. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Naposledy to bolo vo februári, kedy ešte táto mapa patrila k tým, ktoré sa hrali na turnajoch. No nadišiel však čas, aby dostala vynovený dizajn. Po Inferne je tak ďalšou, na ktorej sa budeš musieť odznova učiť nové spoty a ako správne hádzať granáty.

Na Twitteri sa objavila fotografia, ktorá potvrdzuje, že mapa sa už čoskoro vráti späť v kompletne novom šate. Nie sú dané žiadne ďalšie informácie, či presné dátumy, no aspoň z obrázka je možné spozorovať lepšie farebné prevedenie a niekoľko menších grafických zmien.

Ktorá bude ďalšia v poradí?

Očakáva sa, že nasledujúcou mapou bude Mirage. Prevláda názor, že je to primárne silná CT mapa, čiže aj z tohto dôvodu sa môžu vývojári zamýšľať nad opravou. Cieľom Valve je vyrovnať sily na oboch stranách, aby žiadny súper nemal výhodu a zápasy sa tak zatraktívnili. Jasným príkladom je aj nové Inferno, ktoré bolo silne brániacou mapou a po aktualizácií sa obe strany podstatne vyrovnali.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak