Najlepší a zároveň najlepšie zarábajúci film tohto roka Duna: Časť druhá bude už zajtra dostupný aj v ponuke streamovacej služby. Doposiaľ snímku ponúkali iba platformy, kde si film mohli používatelia pozrieť alebo zakúpiť za jednorazový poplatok, čo sa však zajtra 21. mája zmení.

Dorazí už zajtra

Duna: Časť Druhá príde na novú službu Max, ktorá zajtra 21. mája nahradí existujúcu platformu HBO Max. Film bude na Slovensku zaradený do ponuky v rovnaký deň, očakávať môžeme 4K a podporu českého i slovenského dabingu. Skupina Warner Bros. Discovery tak svoju novú platformu Max uvedie vo veľkom štýle, čo od nej môžeš očakávať približujeme v samostatnom článku.

V druhej časti sa Paul Atreides spojí s Chani a Fremenmi a zároveň sa vydá na vojnovú cestu pomsty proti sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu. Čelí voľbe medzi láskou svojho života a osudom známeho vesmíru a snaží sa zabrániť strašnej budúcnosti, ktorú môže predvídať len on.

Duna 2
TMDB

Paul Atreides (Timothée Chalamet) sa pridal k Fremenom, medzi ktorými žije jeho múza Chani (Zendaya). Vyvolený pomaly začína spriadať plán pomsty na sprisahancoch, ktorí stoja za zničením celého jeho rodu a predovšetkým jeho rodiny.

Mladík navyše čelí veľkej dileme. Musí si vybrať medzi láskou svojho života a osudom vesmíru. Iba on totiž dokáže predvídať strašný osud, ktorý visí nad celou budúcnosťou.

Nič lepšie tu tento rok nebolo

Duna: Časť druhá v kinách štartovala v marci tohto roka a išlo o obrovský divácky hit. Film už pred premiérou sprevádzali nadšené ohlasy kritikov, ktoré vzápätí potvrdili aj fanúšikovia. Film Dennisa Villeneuva sa v hodnoteniach drží nadštandardne vysoko a patrí k najlepšie prijatým filmovým novinkám posledných rokov.

S tržbami 711 miliónov dolárov je zároveň druhá Duna zatiaľ najzárobkovejším filmom 2024. Nie je preto divu, že v hre je aj ďalšie pokračovanie, ktoré uzavrie príbeh Paula Atreidesa. Stávky v ňom budú vyššie ako kedykoľvek pred tým, na film si však počkáme ešte niekoľko rokov. Ak ťa zaujíma o čom presne bude, nevynechaj náš článok, v ktorom sa tretej Dune detailne venujeme.

Za zmienku tiež stojí pripravovaný seriál Dune: Prophecy, ktorý nedávno dostal svoj prvý trailer. Dočkáme sa ho ešte počas tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú