Prvý Essential Phone prišiel na svet s vlnou pochybností a mnohí váhali, či takýto nováčik pri stále silnejšej konkurencii prerazí. Ambície tohto smartfónu možno boli o čosi väčšie, no jeho povesť medzi používateľmi naštrbil nekvalitný fotoaparát. Výrobca plánuje tento neduh v druhej generácii Essential Phone vyriešiť, aby tak vyhovel zákazníkom. 

Minulý rok bol pre smartfóny skutočne prelomový a my sme videli mnoho zaujímavých modelov, ktoré boli svojimi vlastnosťami v porovnaní s ostatnými jedinečné. Medzi takéto kúsky patril aj prvý smartfón od Andyho Rubina, tvorcu systému Android. Jeho výrez v displeji sa o pár týždňov po predstavení stal hlavnou témou aj pri výročnom iPhone X. Napriek mnohým svojim pozitívam trápi Essential Phone jeden veľký nedostatok.

Problém, ktorý by vlajkové lode trápiť nemal

Duálny fotoaparát tohto smartfónu totiž nie je po chuti mnohým používateľom, ktorí by v danej cenovej kategórii rozhodne očakávali aj lepšie výsledky. „Klincom do rakvy“ bola taktiež samotná aplikácia fotoaparátu, ktorú spoločnosť inovovala tak povediac „za pochodu“. Essential si tieto všetky nedostatky uvedomil a chystá sa ich napraviť.

Nenechaj si ujsť
Smartfón RED Hydrogen s holografickým displejom pozná dátum začiatku predaja. Za futuristické technológie si ale poriadne zaplatíme

Nový nástupca prvého Essential Phone má podľa tvrdení spoločnosti priniesť omnoho kvalitnejší fotoaparát a používateľom ponúkne ešte viac možností. O týchto novinkách informovala portál Business Insider hovorkyňa spoločnosti, Linda Jiang.

„Jedná vec, na ktorú sme naozaj tvrdo doplatili, je kvalita nášho fotoaparátu a naozaj sa tešíme na jej vylepšenie v ďalšej generácii tohto smartfónu, čím zároveň dáme najavo, že načúvame našim zákazníkom. Pre nich to urobíme lepšie.“  – Linda Jiang.

Stále však nie je presne známe, kedy chce lepší fotoaparát Essential v novom smartfóne ukázať. Doteraz totiž spoločnosť vydala iba jediný model, a tak si fanúšikovia nemôžu byť istí, že jeho nástupca bude predstavený v rovnakom období, teda v lete. Do premiéry však majú inžinieri na druhom Essential Phone čo robiť. Pokiaľ sa chce nová generácia tohto smartfónu konkurencii vyrovnať, bude musieť ukázať viac ako len pár nových funkcií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom