banner-redmi-note-3-pro


Súčasný gigant vo výrobe mobilných procesorov, Qualcomm, neustále prináša nové inovácie v oblasti čipsetov. Zvyšovanie výkonu a zároveň znižovanie spotreby nových generácií procesorov sú dva aspekty, na ktoré sa chce výrobca zamerať.

Qualcomm popri vývoji budúceho top-end čipsetu, Snapdragon 830, nezabúda ani na mid-range kategóriu, v ktorej má momentálne zastúpené čipsety Snapdragon 650 a jeho mierne vylepšenú verziu, Snapdragon 652. Táto dvojica procesorov strednej triedy dosahuje v súčasnosti perfektné výsledky, ako po stránke výpočtového výkonu, tak aj po stránke grafického. Qualcomm samozrejme nespí na vavrínoch a vo svojich výskumných centrách pracuje na nástupcovi populárneho Snapdragonu 652.

qualcomm-MSM8976SG-procesor

Hovoria o tom údaje z webu indickej spoločnosti Zauba, ktorá sa zaoberá importom a exportom komodít na trhu. Na webe sa objavil záznam o importe procesoru s označením MSM8976SG, ktoré zapadá do konceptu kódových názvov čipsetov od Qualcommu. A keďže Snapdragon 652 má označenie MSM8976, „SG“ na konci názvu tajomného čipsetu môže znamenať „Second Generation“, teda druhá generácia. Okrem názvu vieme aj niektoré zo špecifikácií prichádzajúcej tranzistorovej novinky.

LeEco Le 2 a Vivo Xplay 5 – malá časť z čínskych smartfónov využívajúcich Snapdragon 652 procesor

Tá podľa informácií príde s ôsmimi jadrami rozdelenými do dvoch clusterov po štyroch. Štvorica výkonnejších jadier bude taktovaná na 2,0 GHz, druhá štvorica určená pre menej náročné úlohy bude bežať na frekvencii 1,4 GHz. Grafický akcelerátor bude taktovaný na 621 MHz, pričom čipset príde s podporou displejov s maximálnym rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Prehliadnuť nemôžeme ani integráciu nových DDR4 RAM pamätí s maximálnou kapacitou až 8 GB.

Xiaomi Redmi Note 3 PRO môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Informácie zo spomínaného webu hovoria o importe 58 kusov nového procesoru z USA do Indie. Celková hodnota zásielky je v prepočte 2649 €, z čoho usudzujeme, že jeden kus nového čipsetu môže stáť niečo viac ako 45 €. Keďže všetky informácie do seba zapadajú a vyzerajú veľmi reálne, predstavenie druhej generácie populárneho Snapdragon 652 procesora očakávame v najbližších týždňoch či mesiacoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom