banner-mi-notebook-air-13Vzbura strojov. Aj tak by sme mohli označiť momentálne dianie zo svetového technologického trhu. K vybuchujúcim smartfónom a práčkam sa totižto pridáva ďalší produkt, ktorý dokáže spôsobiť nemalé poranenia svojmu okoliu, a to aj napriek tomu, že bol prvotne určený na diametrálne odlišnú činnosť. Reč je o drone Karma od svetoznámej spoločnosti GoPro.

Zhruba dva mesiace dozadu GoPro opäť raz všetkým vyrazilo dych. Po viacerých úspešných akčných kamerách tento výrobca predstavil svoj vôbec prvý dron. Ten zaujal vynikajúcim spracovaním, nízkou hmotnosťou či malými rozmermi a všetko nasvedčovalo tomu, že výrobca opäť raz trafil klinec po hlavičke. Nie všetko však ide vždy podľa predstáv, čo sa potvrdilo aj v prípade tejto prepracovanej novinky, ktorá spôsobila čerstvým majiteľom vážne starosti.

Zopár dní dozadu sa na YouTube začali kopiť videá, na ktorých začal dron z ničoho nič strácať na výške a následne padol voľným pádom až na zem. Z videí vyplýva, že za spomínanými pádmi nestál ľudský faktor, a teda poruchu treba hľadať v útrobách samotného zariadenia. Presne kvôli tomu sa spoločnosť rozhodla k radikálnemu stiahnutiu všetkých predaných kusov.

gopro-karma-dron-foto

Rovnako bol pozastavený aj predaj, ktorý bude obnovený až v tom prípade, keď sa výrobcovi podarí vyriešiť chybu stojacu za náhlym vypínaním rotorov. Spoločnosť uvádza, že padajúca Karma doteraz nespôsobila žiadne zranenia, avšak, video uvedené vyššie dokazuje, že k ohrozeniu rozhodne dôjsť môže.

TIP: Google použije pri ďalšej VR súprave kamery od Yi namiesto GoPro

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP