Po 10 ročnom čakaní vývojári z Bioware odhalili aj nový diel série Dragon Age. V tomto prípade však boli dojmy skôr rozporuplné, keďže známu RPG čakajú viaceré zmeny – ako v hrateľnosti, tak aj v štýle vizualizácie, ktorá je teraz temná a viac pripomína napríklad Warcraft tituly. Nový Dragon Age po čerstvých zmenách ponesie názov The Veilguard a ponúkne niekoľko spôsobov hrateľnosti.

Prevezmeš úlohu Rooka, ktorého si na začiatku upravíš podľa svojich preferencií a to po stránke výzoru aj schopností. Rook chce zastaviť záplavu démonov vyvolávaných Solasom známym z predošlej hry. Objavia sa tu aj prieskumníčka Lace Harding či trpaslík Varric Tethras, ktorí budú v úlohách spoločníkov pomáhať Rookovi v súbojoch. Tieto postavy spolu s ďalšími dôležitými charaktermi, ktorých bude dohromady osem, vytvoria hlavnú partiu zachraňujúcu Impérium Teriver.

V jednom momente budeš mať k dispozícii iba dvoch spoločníkov a bude teda dôležité vybrať si správne podľa okolností. Čakajú ťa podobné dialógové možnosti ako v predošlých hrách, pričom niektorí spoločníci môžu súhlasiť či nesúhlasiť s tvojimi rozhodnutiami. Očakávaj aj veľký odklon od pôvodného súbojového systému, ktorý sa transformoval na akčné RPG a nečakaj teda taktický prístup a zdĺhavé vyberanie kúziel či dokonca pozastavenie hry, aby si si naplánoval ďalšie kroky.

Kúzla sú samozrejmosťou a celkovo sa to dosť podobá napríklad na Final Fantasy 16, čo bohužiaľ nie je žiadna výhra a okrem štandardných útokov mečom budeš si budeš pomáhať aj streľbou z luku. Dragon Age: The Veilguard príde už na jeseň tohto roku na platformy PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú