Je potrebné podať skompletizovanú oficiálnu žiadosť a až následne rezort hospodárstva podpíše s úspešnými žiadateľmi zmluvu o poskytnutí dotácie. V prípade, že niektorý zo žiadateľov nebude spĺňať podmienky, suma vyčlenená pre neho sa uvoľní pre ďalších už zaregistrovaných.

Úspešná registrácia na stránke www.chcemelektromobil.sk ešte neznamená, že žiadateľ automaticky získa dotáciu na kúpu ekologického auta. Ako upozorňuje Ministerstvo hospodárstva SR, úspešnou registráciou sa totiž celý proces nekončí.

Pokiaľ žiadateľ nespĺňa požiadavky, šancu môžu dostať ďalší

„Je potrebné podať skompletizovanú oficiálnu žiadosť a až následne rezort hospodárstva podpíše s úspešnými žiadateľmi zmluvu o poskytnutí dotácie. V prípade, že niektorý zo žiadateľov nebude spĺňať podmienky, suma vyčlenená pre neho sa uvoľní pre ďalších už zaregistrovaných,“ informuje ministerstvo. Celkovo bolo pritom podľa údajov Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), ktorá je vykonávateľom výzvy, prijatých 4 109 registrácií z toho bolo 3 441 zoradených v zásobníku.

V prijatom poradí sa budú následne všetky registrácie preverovať a v prípade, že bude niekto vylúčený, alebo mu nebude priznaná dotácia, bude nahradený zo zoznamu žiadateľov podľa poradia zo zásobníka,“ uviedol pre agentúru SITA vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Agentúra zasiela úspešným zaregistrovaným žiadateľom od 17. decembra informácie o ďalšom postupe pre oficiálne podanie skompletizovanej žiadosti.

Zobraziť celú galériu (0)
Flickr (Úprava redakcie)

Nenechaj si ujsť
Ďalšie kolo dotácií na elektromobily nebude, rezort sklamal všetkých záujemcov

Administratívnu kontrolu a overovanie registrácií ako aj zasielanie žiadostí vykonáva SIEA. Následne bude každý žiadateľ, ktorý splní podmienky a podá oficiálne správne doplnenú žiadosť s povinnými prílohami zaslaný na rezort hospodárstva, kde bude zriadená komisia, ktorá po kontrole odsúhlasí a odporučí podpísanie zmluvy, ktorú so žiadateľom uzatvára Ministerstvo hospodárstva SR, “ doplnil Jurikovič.

On-line registrácia na stránke www.chcemelektromobil.sk bola spustená v pondelok, 16. decembra o 12:00. Celá šesťmiliónová suma vyčlenená na podporu bola rezervovaná v priebehu 3 minút a 41 sekúnd. Záujemcovia si rezervovali dotáciu na 786 ekologických áut prostredníctvom 668 žiadostí. Výrazne vyšší záujem bol o autá s čisto elektrickým pohonom, ktoré si chce kúpiť takmer 90 % úspešných žiadateľov. Celkovo požiadali Slováci o dotáciu na 689 elektromobilov a 97 plug-in hybridov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom