Pokiaľ sa zaujímaš o odolné smartfóny, zrejme si už o Doogee S60 čo to počul. Ten kombinuje vlastnosti odolného smartfónu a poctivej vlajkovej lode, a to pri prekvapivo nízkej cenovke.

Avšak, ak je aj S60-ka na tvoje potreby prehnaná, možno ťa zaujme jej odľahčená verzia pod názvom Doogee S30.

Odolnosť ostáva, výkon ubúda

Nenechaj si ujsť
Číňania prichádzajú so špeciálnou Game of Thrones edíciou odolného smartfónu so 6 GB RAM. Môžeš ho vyhrať

Rovnako ako vlajková loď, aj odľahčená verzia disponuje certifikáciou IP68, ktorá predstavuje úplnú prachotesnosť a odolnosť voči trvalému ponoreniu. Najväčšie zmeny teda nastali iba v dizajne smartfónu a jeho vnútornej výbave. Doogee S30 poháňa efektívny procesor MediaTek MT6737V, multitasking zabezpečuje 2 GB pamäť RAM a pre aplikácie alebo iné súbory je dostupné 16 GB úložisko. Takáto kapacita sa dá ale veľmi rýchlo zaplniť a sú preto podporované aj microSD karty do kapacity 128 GB. Používaním zariadenia sprevádza Android 7.0 Nougat.

Nechýba ani monštruózna batéria

V kapacite batérie, našťastie, nenastal žiadny pokles. V útrobách smartfónu je teda uskladnený monštruózny 5580 mAh akumulátor s rýchlym 12V/2A nabíjaním. Aby Doogee ušetrilo miesto okolo kompaktného 5-palcového displeja, snímač odtlačkov implementovalo na bočnú stranu. Do výbavy smartfónu sa dostal aj duálny fotoaparát, ktorý obsahuje dva 8 MPx snímače. Fotoaparát vpredu vytvorí selfie fotografie v 5 MPx rozlíšení. V podpore nájdeme aj kompletné LTE siete vrátane 800 MHz frekvencie.

Odolná beštia pod stovku

Kúpiť Doogee S30 za 113 €

Za menej ako 85 € si Doogee S30 budú môcť záujemcovia kúpiť v prichádzajúcom výpredaji Doogee smartfónov, kde bude zľavnený spolu s ďalšími troma modelmi. Bude to obrnená vlajková loď S60, BL7000 a bezrámikový Mix Lite. Pokiaľ sa ti ale nechce čakať, Doogee S30 môže byť z AliExpressu tvoj už teraz za 113 €. Doprava je bezplatná, no musíš počítať aj s platbou DPH, ktorá však pri danej cene nepredstavuje žiadnu veľkú prekážku. V záujme výhodnejších nákupov ale odporúčame sledovať oficiálny AliExpress obchod výrobcu Doogee aj naďalej, nakoľko masívny výpredaj začína 13 . októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom