Keď sa povie Doogee, väčšina z nás si predstaví drobného výrobcu low-end zariadení. Doogee má však tento rok oveľa väčšie ambície a plánuje prestaviť high-end zariadenie najvyšších štandardov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dobrý smartfón musí tvoriť aj ten najlepší čipset. Pozná to aj spoločnosť Doogee a dohodla sa s Mediatekom, že ako prvá použije čerstvo predstavený Mediatek Helio X30, ktorý bude ako druhý mobilný procesor na svete vyrábaný 10 nm technológiou. Podobné dohody už z minulosti poznáme, a preto netreba túto informáciu považovať za 100 % pravdivú. Veľkou neznámou je stále dátum predstavenia a predaja.

Zdroj fotografie: Gizmochina.com

Pripravovaný smartfón zaujme aj zvyškom hardvérovej stránky, ktorou doslova vyráža dych. Okrem čipsetu Helio X30 tu bude k dispozícii až 8 GB operačnej pamäte RAM. Vstavané úložisko poskytne nevyčerpateľných 256 GB priestoru. Predný displej zaujme svojou veľkosťou až 5,7″ a 2K rozlíšením. Netradičná konfigurácia prichádza aj po stránke fotoaparátu. Hlavný fotoaparát dostal 21 MPx snímač a na svoje si príde aj každý milovník selfie fotografií. Predný duálny fotoaparát budú tvoriť 2 x 16 MPx snímače.

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | MediaTek Helio X30 oficiálne predstavený ako ďalšie 10-jadrové monštrum s potrebnými inováciami

Nezabudlo sa ani na bezpečnosť, ktorú poskytuje predná čítačka odtlačkov prstov v kombinácii s najnovším operačným systémom Android 7.1 Nougat. O dostatok energie sa postará 4 050 mAh batéria, ktorá bude pravdepodobne podporovať nejakú technológiu rýchleho nabíjania od spoločnosti Mediatek. Na predstavenie smartfónu si ešte niekoľko týždňov počkáme. Podľa prvých dohadov sa má cenovka nového smartfónu od Doogee pohybovať v rozmedzí 300 – 350 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]