Menej známy výrobca smartfónov Doogee sa nedávno predviedol so svojím vlastným klonom jedinečného Xiaomi Mi Mix. Smartfón s veľmi úzkymi rámikmi si tak môžu záujemcovia kúpiť za oveľa nižšiu cenu.

Volá sa Doogee Mix a ponúka 5.5-palcový displej či zaujímavú zvyšnú výbavu. Vyzerá to ale tak, že týmto modelom výrobca ešte neskončil a pripravuje ďalšie dve veľkostné verzie. Jedna z nich by sa mala volať Doogee Mix Plus a mala by disponovať 5.7-palcovým displejom. Názov ďalšieho počinu zatiaľ nepoznáme, ale ten zrejme príde s ešte väčším, 6.0″ alebo 6.2″ displejom. Spoločnosť sa tak snaží napodobniť Samsung, ktorý má v ponuke vlajkové lode Galaxy S8 (s 5.7″ displejom) a Galaxy S8+ (so 6.2″ displejom). Z uniknutých fotografií sa dá odhaliť aj „nový“ pomer strán displeja 18:9. Ten sa tento rok stal akýmsi trendom a pravdepodobne naň bude prechádzať čoraz viac výrobcov smartfónov.

doogee mix
zdroj fotografie: Doogee

Nenechaj si ujsť
Tento klon revolučného Xiaomi Mi MIX sa stal absolútnym trhákom čínskych e-shopov! Po zistení ceny ho budeš chcieť aj ty

Dobrou správou tiež je, že displej ponúkne jemné 2K rozlíšenie a technológiu Super AMOLED. Ostatné špecifikácie ako procesor, veľkosť pamäte RAM či fotoaparáty zatiaľ nepoznáme. Môžeme ale očakávať, že budú podobné súčasnému Doogee Mixu a môžu sa objaviť aj duálne fotoaparáty. Xiaomi Mi Mix je síce naozaj zaujímavo vyzerajúci smartfón, ale má dve veľké nevýhody. Naša recenzia odhalila nie práve najlepší fotoaparát a predáva sa za cenu, na ktorú pri Xiaomi smartfónoch nie sme vôbec zvyknutí. Práve cena je pravdepodobne najčastejším dôvodom, ktorý záujemcov odrádza od kúpy. Doogee by tak mohlo poriadne zamiešať karty a svojimi tromi „bezrámikovými“ smartfónmi ukradnúť Xiaomi zákazníkov.

Predobjednať bezrámikový Doogee MIX za 158 €
6 GB RAM a plné LTE

zdroj fotografie: Doogee

doogee mix
zdroj fotografie: Doogee

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú