Čínsky trh so smartfónmi je naozaj rozmanitý. Jedni sa snažia z plných síl o čo najinovatívnejšie kúsky, druhí sa zasa nehanbia si niekoho inovácie požičať a prilepiť ich na svoj produkt. Už viackrát sme boli svedkami toho, ako Číňan kopíruje Číňana a smartfón Doogee MIX je toho ďalším výsledkom.

Po predstavení bezrámikového Xiaomi Mi MIX, ktorý na smartfónovom trhu spôsobil ďalšiu revolúciu, sa akoby vrece roztrhlo so smartfónmi s rovnakým displejom. Do ich výroby sa púšťajú najmä menej známi čínski výrobcovia, ktorí vo väčšej miere tento smarfón kopírujú.

Doogee MIXzdroj fotografie: Doogee

Predobjednať bezrámikový Doogee MIX za 158 €
6 GB RAM a plné LTE

Napríklad taký Doogee s jeho modelom Doogee MIX sa nehanbil skopírovať aj samotný názov. Jeho prevedenie bezrámikového smartfónu je však oveľa lacnejšie ako ikonický Xiaomi Mi MIX. Aj preto sa za veľmi krátku dobu stal obrovským trhákom čínskych e-shopov. Aktuálne si ho môžeš predobjednať za 158 € vo verzii s masívnou 6 GB RAM pamäťou. Pre porovnanie, MIX v podaní Xiaomi stojí vo verzii s rovnakou RAM pamäťou až 500 €. K dispozícii je aj 4 GB RAM verzia Doogee MIX, ktorá je aktuálne v predobjednávke za len o niečo nižších 149 €.


zdroj fotografie: Doogee

Doogee MIX je smartfón s takmer bezrámikovým 5,5-palcovým displejom s hustotou pixelov 293 ppi (HD rozlíšenie). Obsah sa zobrazuje na Super AMOLED paneli od Samsungu. Displej je chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass 5. Narozdiel od Mi MIX, Doogee MIX pod displejom obsahuje aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je tak lepšie prístupný. Neďaleko domovského tlačidla si miesto našla aj predná 5 MPx selfie kamera.


zdroj fotografie: Doogee

 

Srdcom Doogee MIX sa stal osemjadrový MediaTek Helio P25 procesor s taktom 2,5 GHz, ktorý by mal poskytnúť dostatok výkonu aj pre náročnejšie operácie. Rýchly prechod medzi spustenými aplikácia zasa zabezpečí masívna 6 GB RAM pamäť postavená na doposiaľ najrýchlejšom čipe LPDDR4x, ktorý integruje napríklad aj Xiaomi Mi6. Všetky svoje dáta sa budú ukladať do 64 GB vnútornej pamäte, ktorú si môžeš rozšíriť o ďalších 128 GB pomocou microSD karty.
Doogee MIXzdroj fotografie: Doogee

MIX od Doogee sa snaží odlíšiť vo fotoaparáte. Na zadnú sklenenú stranu bol totižto osadený duálny fotoaparát, ktorý tvorí primárny 16 MPx a sekundárny 8 MPx snímač. Ich clona je f/2.0 a autorom snímačov je juhokórejský Samsung. V konštrukcii hrubej len 7,95 mm je integrovaná batéria s kapacitou 3380 mAh a vo výbave Doogee MIX nájdeme aj DualSIM s plným LTE pripojením, vrátane podpory 800 MHz frekvencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú