Spoločnosť Doogee prezradila ďalšiu špecialitu, ktorú prinesie jeho nadchádzajúca novinka pod menom Mix 2. Tá bude nástupcom populárneho Mixu, na ktorý sme ti nedávno aj priniesli recenziu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O technológii „in-cell“ displejov si už možno čo to počul, ale nemusel si sa namáhať so zisťovaním, čo to vlastne je.

Prémiová technológia v lacnom smartfóne

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 2 ešte ani nie je na svete a už pripravujú jeho klon. Tento smartfón láka na jedinečný selfie fotoaparát a exkluzívny dizajn

In-cell znamená v skratke iba toľko, že vrstva s LCD a dotykovou plochou nie je oddelená, ale spojená. Pre lepšiu predstavu ti poslúži obrázok nižšie. Technológiu začalo používať Apple už od iPhonu 5, avšak až dodnes je stále exkluzivitou pre high-end smartfóny, poprípade drahšie mid-endy. Už onedlho sa k nim pridá aj Doogee Mix 2. Nie je to však prvýkrát, čo Doogee v displejoch použilo nejakú novú technológiu.

Napríklad v staršom modeli Doogee Mix bol použitý Super AMOLED panel od Samsungu, ktorý mu poskytol jasnejšie farby. AMOLED displeje sú však postavené na on-cell technológii, takže ich výroba je o čosi jednoduchšia. Čínsky výrobca sa ale rozhodol túto technológiu priniesť aj do lacnejšieho zariadenia a model Mix 2 tak bude prvým „full-display“ smartfónom, ktorý bude disponovať in-cell displejom.

Na zahodenie nebude ani zvyšná výbava

Displej bude mať uhlopriečku 5.99 palcov a tešiť sa môžeš aj na novodobý pomer strán 18:9. Výkon má dodávať procesor MediaTek Helio P25, masívna 6 GB pamäť RAM a úložisko až do kapacity 128 GB. Veľkým prekvapením je prítomnosť až štyroch fotoaparátov. Dva z nich sa pochopiteľne budú nachádzať na prednej strane a zvyšné dva si zas nájdu miesto na zadnej strane. Predné navyše zaujmú výborným 130-stupňovým snímacím uhlom, ktorý je nápomocný najmä pri skupinových selfie fotkách.

Kúpiť staršie Doogee Mix za 136 €

Celý tento hardvér bude napájať úctyhodná 4080 mAh batéria. Doogee už navyše zverejnilo aj prvé unboxing video. Smartfón si už teda nemusíš obzerať iba na fotografiách a renderoch, ale aj na reálnom videu. Doogee Mix 2 sa síce zatiaľ ešte nepredáva, ale záujemcovia sa už teraz môžu zaregistrovať na oficiálnej stránke a pri spustení predaja môžu získať až 70-dolárovú zľavu a bezplatný darček.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Inzercia
Sponzorované články.