Potom, čo Xiaomi vo veľkom rozpútalo trend bezrámikových smartfónov, sa ním vybralo mnoho renomovaných i čínskych výrobcov. Zatiaľ čo Xiaomi predstaví nástupcu bezrámikovej nádhery už o tri dni, konkurencia naň neustále číha a pripravuje zaujímavé klony. 

Ako prvý sa pochlapil výrobca Doogee, ktorý sa doposiaľ prezentoval modelmi MIX, MIX Silver a MIX Lite. Výrobca už ale začal poodhaľovať vzhľad aj výbavu nového smartfónu, ktorý sa zaradí do pomerne početnej rodiny „mixov“. Jeho názov bude, pochopiteľne, Doogee MIX 2.

Vítané zmeny v dizajne

Nenechaj si ujsť
Číňania vytvorili nádherný dizajnový kúsok: Bezrámikový smartfón v neuveriteľnej striebornej farbe. Stojí menej, ako by si čakal

Voči prvej generácii vyzerá MIX 2 mierne odlišne. Spodný rámik je síce o niečo tenší, no na úkor toho sa zväčšil horný rámik. Stalo sa tak hlavne z dôvodu, že zo spodku zmizlo fyzické tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov a na vrchu pribudol unikátny selfie fotoaparát. Konštrukciu však stále tvorí prevažne sklo a kovový rámik po bokoch. Súdiac podľa fotografií to vyzerá tak, že smartfón sa bude predávať v modrom, čiernom a striebornom prevedení.

Selfie fotoaparát, aký nemá obdoby

Doogee sa rozhodlo svoj top model odlíšiť od ostatných naozaj unikátnym selfie fotoaparátom. Celkovo totiž smartfón obsahuje až štyri snímače, a to dva na zadnej a dva na prednej strane. Čo sa týka predného fotoaparátu, ten tvorí jeden 8 MPx snímač s 88-stupňovým uhlom záberu a ďalší 8 MPx snímač so 130-stupňovým uhlom záberu. Smartfón dokáže vďaka tomu vytvárať širokoúhle selfie fotografie, čo je vhodné najmä pri fotení skupiny ľudí. Táto vymoženosť je výsledkom 6-mesačnej práce s dodávateľom snímačov a softvérovým partnerom ArcSoft.

Predobjednať Doogee Mix za 168 €
Exkluzívna strieborná verzia

Zvyšná výbava sa už voči predošlej generácii veľmi nezmení. Uhlopriečka displeja s pomerom strán 18:9 narastie na 5,99-palcov, kapacita batérie sa zvýši na slušných 4060 mAh a operačným systémom bude najnovší Android 8.0 Oreo. Výkon ale naďalej bude dodávať procesor MediaTek Helio P25, 6 GB pamäť RAM a 64 GB úložisko. Zadný fotoaparát bude opäť duálny, a to vďaka 16 MPx a 13 MPx snímačom. Cena ani dostupnosť nie je známa, no môžeme očakávať, že smartfón dostane cenovku nižšiu ako 200 € (podobne ako pôvodný MIX).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom