Jeff Bezos, CEO Amazonu, jednej z najväčších spoločností sveta, sa aktuálne zrejme neprebúdza do príjemných dní. Dôvodom jeho trápenia sú klesajúce akcie obchodu, ktorý je proti srsti prezidenta Spojených štátov amerických. Donald Trump už niekoľkokrát ukázal svoju zaujatosť voči Amazonu, ktorému kvôli jeho nespokojnosti s odvádzaním daní teraz klesajú akcie.

Prezident USA, Donald Trump, sa od svojho nástupu do Bieleho domu stihol po svete presláviť kontroverznými vyjadreniami, ale aj rozhodnutiami. Svoje postoje rád publikuje na oficiálnom účte sociálnej siete Twitter, no „romanca“ Trumpa a Amazonu sa začala ešte pred érou jeho tweetov. Mnoho mu toho nahovorili aj jeho dobrí biznis-kamaráti. Tí sa Donaldovi sťažovali, že spoločnosť Jeffa Bezosa oberá ich nákupné centrá o peniaze.

Zaujatosť Trumpa voči Amazonu zašla poriadne ďaleko

Trump tvrdí: „Amazon vytvára škody maloobchodníkom a platcom dane, pričom ubližuje aj mestám a štátom v USA, kde bolo stratených veľa pracovných pozícií.“ Mnohí však vidia jeho rozrušenie a podľa niekoľkých rôznych vyjadrení, je Donald Trump posadnutý Amazonom. Rovnako, ako tento obchod, sa mu príliš zrejme nepozdáva ani jeho majiteľ, Jeff Bezos, ktorý mimochodom vlastní aj noviny The Washington Post. O najnovšom ťažení Trumpa voči Amazonu informuje portál Axios, pričom sa odvoláva na ľudí, ktorí s prezidentom USA o danej záležitosti hovorili.

Nenechaj si ujsť
Volebnej kampani Donalda Trumpa výrazne pomohli falošné účty na Twitteri, ktoré boli napojené na Rusko

Noviny vlastnené Bezosom však prezident USA vo svojej zaujatosti pomenoval ako „Amazon Washington Post“. Kvôli jeho vyjadreniam a tvrdeniam, že sa zameria na Amazon, začal spoločnosť strácať hodnotu svojich akcií. Tie sa za posledné obdobie prepadli až o 5,9 %, čo predstavuje 88,30 dolárov na akciu. Celková cena jednej akcie spoločnosti sa zastavila na úrovni zhruba 1 408 dolárov. To všetko sa udialo kvôli negatívnym vyjadreniam Donalda Trumpa, ktorému Amazon leží v žalúdku.

Trump okrem toho Amazon obviňuje aj z toho, že má mať dohodu s americkou poštou. Tieto nepravdivé tvrdenia však podľa portálu Axios boli vyvrátené už na mnohých stretnutiach, no on má napriek tomu zrejme stále vlastné presvedčenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom