O Rusku sa mnohokrát hovorí ako o krajine neobmedzených možností a fantázia tamojších obyvateľov skutočne niekedy nepozná hraníc. Bláznivý ruský kutil dostal nápad na výrobu domácej zváračky z Li-ion batérií, ktorá dokáže železo zvárať prúdom až 106 A. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

YouTube je plné tých najrôznejších videí, pričom používateľ môže naraziť okrem vtipných záberov aj na rôzne „DIY“ návody. Pomocou nich dokáže vlastnoručne vytvoriť nejaký šikovný produkt.

Domáca zváračka z Ruska

Rus z kanálu Kreosan však v jednom svojich videí vytvoril domácu zváračku len pomocou článkových batérií Li-ion 18650, ktoré sú zväčša používané na napájanie rôznej elektroniky. Jediná takáto batéria dokážu do obvodu dodať napätie 3,7 V a prúd o hodnote niekoľkých ampérov. Práve túto vlastnosť Li-ion batérií typu 18650 využil aj kutil z Ruska, ktorý 40 kusov zapojil sériovo-paralelne.

Nenechaj si ujsť
Rusko je nezameniteľné. Na palubnom počítači úžitkového auta si zahráš Tetris

Vo výsledku dodávali tieto akumulátory na výstupe napätie 36 V a vysoký prúd o hodnote až 106 A, ktorý je možné využiť pri zváraní. K výrobe domácej zváračky tak stačí len pár desiatok batérií, trocha skúseností so spájkovaním a samozrejme istá znalosť elektrotechniky. Upozorňujeme však, že takéto podomácky zmontované zariadenie nemusí byť bezpečné a preto to doma radšej neskúšaj.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
67%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]