O Rusku sa mnohokrát hovorí ako o krajine neobmedzených možností a fantázia tamojších obyvateľov skutočne niekedy nepozná hraníc. Bláznivý ruský kutil dostal nápad na výrobu domácej zváračky z Li-ion batérií, ktorá dokáže železo zvárať prúdom až 106 A. 

YouTube je plné tých najrôznejších videí, pričom používateľ môže naraziť okrem vtipných záberov aj na rôzne „DIY“ návody. Pomocou nich dokáže vlastnoručne vytvoriť nejaký šikovný produkt.

Domáca zváračka z Ruska

Rus z kanálu Kreosan však v jednom svojich videí vytvoril domácu zváračku len pomocou článkových batérií Li-ion 18650, ktoré sú zväčša používané na napájanie rôznej elektroniky. Jediná takáto batéria dokážu do obvodu dodať napätie 3,7 V a prúd o hodnote niekoľkých ampérov. Práve túto vlastnosť Li-ion batérií typu 18650 využil aj kutil z Ruska, ktorý 40 kusov zapojil sériovo-paralelne.

Nenechaj si ujsť
Rusko je nezameniteľné. Na palubnom počítači úžitkového auta si zahráš Tetris

Vo výsledku dodávali tieto akumulátory na výstupe napätie 36 V a vysoký prúd o hodnote až 106 A, ktorý je možné využiť pri zváraní. K výrobe domácej zváračky tak stačí len pár desiatok batérií, trocha skúseností so spájkovaním a samozrejme istá znalosť elektrotechniky. Upozorňujeme však, že takéto podomácky zmontované zariadenie nemusí byť bezpečné a preto to doma radšej neskúšaj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom