Každoročne sme svedkami predstavenia mnohých smartfónov a súboja výrobcov o získanie priazne zákazníkov. Aj keď svojimi výrobkami neustále napredujú, dokonalého smartfónu sme sa doteraz jednoducho nedočkali a ani sa ho nedočkáme. Prečo? 

Nedostatky vlajkových lodí

Najskôr sa ale pozrime na aktuálnu top ponuku výrobcov. Titul „najinovatívnejšieho smartfónu“ tento rok rozhodne patrí Samsungu a jeho modelom Galaxy S8/S8+. Tie zaujali najmä perfektným Super AMOLED displejom s úzkymi rámikmi po bokoch, no na druhej strane si vyslúžili kritiku za nešťastné umiestnenie snímača odtlačkov prstov na zadnej strane vedľa fotoaparátu. Kvalita samotného fotoaparátu je taktiež výborná a s HTC U11 či Google Pixel sú na úplnej špici priemyslu.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Screenshot / YouTube / Marques Brownlee

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 predvádza na videu vlastnosť, ktorou by sa mohol odlíšiť od celého smartfónového sveta

LG G6 zas zaujme kvalitným zvukom, ale nedostatkom sú horšie fotografie. Môže sa zdať, že HTC U11 je horúcim kandidátom na dokonalý smartfón. Má najlepší fotoaparát podľa DxOMark, bleskové reakcie, špičkový výkon a unikátny dizajn. Chýba mu však 3.5 mm jack a v displeji nenastal žiadny pokrok. Samsung, LG a Xiaomi začali vyrábať takzvané „bezrámikové“ smartfóny, ktoré doslova nútia inovovať aj ostatných výrobcov. Stvoriteľ Androidu, Andy Rubin, zas pracuje na vlastnom Essential Phone, no ten je skôr Andyho záľubou než reálnym smartfónom pre masy.

xiaomi mi mix
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Extrémne rýchle inovácie

Ako by sme teda mohli nájsť dokonalý smartfón, keď už aj pri vlajkových lodiach sme našli niekoľko nedostatkov? Hlavným dôvodom toho, že dokonalý smartfón neexistuje a ani nebude existovať, sú inovácie. Poslaním výrobcov je nielen ich samotný predaj, ale aj inovovanie a pretekanie sa s ostatnými o čo najlepší pokrok. Nové technológie ľudia milujú a veľkou záľubou sú aj v našej redakcii. Progres v inováciách je príliš rýchly a presne to je dôvodom, prečo sa dokonalého smartfónu možno nikdy nedočkáme. Veď čo by výrobcovia mohli vylepšovať a o čom by sme my mohli informovať, keby už dokonalý smartfón existoval? Dokonalosť v smartfónoch neexistuje a ešte niekoľko rokov pravdepodobne ani nebude! Môžeš si však kúpiť smartfón, ktorý je tvojím požiadavkám najbližšie, no rozhodne nebude bezchybný, na to nesmieš zabúdať.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom